Київські митники вилучили з посилки колекцію порцелянових статуеток, виготовлених провідними українськими майстрами у минулому столітті

Автор: Галина Ворона
05:06 11.04

Київські митники упередили незаконне вивезення з України порцелянових статуеток, що мають культурну та історичну цінність. Вони були виготовлені в радянський час на українських порцелянових виробництвах, яких нині не існує.

Київські митники вилучили з посилки колекцію порцелянових статуеток, виготовлених провідними українськими майстрами у минулому столітті
Світлодіодне освітлення

Про це розповіли на Facebook-сторініці митниці.

Колекцію порцелянових статуеток київські митники виявили в міжнародному поштовому відправленні до Литви.

Судячи з супровідних документів, за кордон прямували “іграшки”.

Однак під час митного контролю міжнародного поштового відправлення митники звернули увагу, що 11 крихких виробів мають явні ознаки старовини, тому скерували їх до Національного музею історії України для визначення можливої належності виробів до культурних цінностей.

Як встановили експерти, виявлені митниками порцелянові скульптурки мають культурну та історичну цінність. Виготовлені вони в радянський час на українських порцелянових виробництвах, яких вже не існує – Київському експериментальному кераміко-художньому, Коростенському, Баранівському та Городницькому порцеляновому заводах (всі три – Житомирщина) та Полонському заводі художньої кераміки (Хмельниччина). Одна скульптурка виготовлена в той же період на московщині.

Серед виявленого – “Маленький Мук”, виготовлений Заслуженою діячкою мистецтв УРСР Валентиною Трегубовою у 60-х роках. Ще одна статуетка зі скульптурної групи “Вартові”, виготовлена провідним українським скульптором-фарфористом Владиславом Щербиною у 70-х роках. Обидві роботи на антикварному ринку української порцеляни – рідкісне явище.

Також експерти ідентифікували й інші порцелянові скульптурки, створені, переважно в 50-70-х роках минулого століття, провідними українськими майстрами. Серед них “Лижник” та “Дівчина з м’ячиком”, декоративна люлька “Вакула”, “Українці, що танцюють” та “Олег Попов”, “Дівчина з грибами” та дві скульптурки “Якутка”.

Згідно чинного законодавства України, на вивезення культурних цінностей за кордон потрібні дозвільні документи. Таких документів митникам надано не було. Відтак, Київською митницею складено протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України. Порцелянові скульптурки тимчасово вилучено до рішення суду.

Читайте також: Артефакти часів Русі: столичні митники запобігли вивезенню предметів старовини

Нагадаємо, київські митники вилучили понад сотню старожитностей, які незаконно намагалися вивезти за кордон.

Великий Київ у Google News

підписатися