Київські митники вилучили понад сотню старожитностей, які незаконно намагалися вивезти за кордон

Автор: Анна Ткаченко
14:11 17.10.2023

Правоохоронцям вдалося затримати сотню археологічних знахідок, серед яких стародавня метальна зброя, знаряддя праці та елементи одягу.

Київські митники вилучили понад сотню старожитностей, які незаконно намагалися вивезти за кордон

Про це повідомляється на сторінці Київська митниця у Facebook.

Київські митники стали на заваді незаконному переміщенню у двох міжнародних поштових відправленнях до Німеччини сотні археологічних предметів, які становлять культурну та історичну цінність. Це стародавня метальна зброя, знаряддя праці та елементи одягу, що датуються від VIII ст. до н.е. — XIII ст. н.е.

«Старовинні цінності виявили під час митного контролю міжнародних відправлень, одне з яких прямувало за кордон з Черкас, а інше з міста Ічня (Чернігівщина), митники виявили 101 предмет з явними ознаками старовини…», — розповіли правоохоронці.

За їхніми словами, посадовці митниці одразу скерували предмети на експертизу до Національного музею історії України щодо встановлення належності їх до культурних цінностей.

Як ідентифікували експерти, серед виявленого митниками — п’ятнадцять бронзових наконечників стріл від передскіфського до скіфських часів (VIII-V ст. до н.е.).

До періоду ранньої та середньої бронзи (III-середина II ст. до н.е.), належать чотири знаряддя праці — мідно-бронзові тесла. В давнину їх застосовували для видовбування корит, човнів-довбанок тощо.

54 бронзові ремінні пряжки та їх фрагменти віднесено до черняхівської культури (III-початок V ст.).

Також в міжнародному відправленні знаходилося дев’ять залізних наконечників стріл, віднесених до салтівської культури (V-X ст.).

П’ятнадцять інших предметів було визначено експертами як залізні ножі доби Русі (X-XIII ст.).

Оскільки такі випадки не є поодинокими, то у Київській митниці вкотре нагадують, що предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами та вивозитися за межі України. Їх місце — у Музейному фонді України.

Культурні та історичні цінності були вилучені.

Нагадаємо, київські митники вилучили з міжнародного поштового відправлення, яке пересилалося до США, старовинну українську традиційну прикрасу – намисто-пацьорки зі срібними дукачами. Експерти визнали його культурною та історичною цінністю.

Великий Київ у Google News

підписатися