Київські лікарі врятували юнака з рідкісним Синдромом Прадера-Віллі

Автор: Любава Лисичкіна
22:49 24.12

За кожну годину сну в Іллі було близько 16 зупинок дихання.

Київські лікарі врятували юнака з рідкісним Синдромом Прадера-Віллі
Історію Іллі, 17-річного хлопця із Черкащини,  який протягом багатьох років живе з Синдромом Прадера-Віллі, розповіли в "Охматдиті".
 
Синдром -  рідкісне генетичне захворювання, яке часто призводить до небезпечного для життя збільшення ваги, гормональних порушень та інших ускладнень. Про діагноз сімʼя Іллі дізналася, коли дитині було 4 роки. З того часу він постійно дотримувався дієти, займався фізичними навантаженнями та приймав вітаміни.
 
Проте у 16 років стан хлопця став критичним: він не міг спати на спині, скаржився на задуху вночі та постійні жахіття. Від надмірної ваги у понад 160 кг на його ногах з’явилися важкі набряки, які переростали у відкриті рани. У місцевій лікарні не могли надати необхідну медичну допомогу, тому родина звернулася до столичного Охматдиту. Так Ілля опинився у відділенні дитячої ендокринології, де на нього чекала повна діагностика та лікування. У дитячій лабораторії сну йому зробили полісомнографічне дослідження, яке наразі можливо провести лише в Охматдиті.
Минулоріч за результатами дослідження ми підтвердили наявність апное сну. За кожну годину сну в Іллі було близько 16 зупинок дихання, під час яких знижувалось насичення крові киснем, організм переживав гіпоксію. Лікарі призначили йому неінвазивну вентиляцію легень під час сну, яка допомагала повноцінно дихати. Нині є позитивна динаміка.
 
На сьогодні Ілля має позитивний перебіг лікування. Хлопець схуднув на 34 кг, у нього зникли зупинки дихання, відновився нормальний рівень кисню в крові, він став більш активним та впевненим.
Зараз Ілля продовжує лікування та реабілітацію, а також щоночі користується апаратом для неінвазивної вентиляції легень. Вже зараз він повертається до активного способу життя. Найбільше часу поводить зі своїм татом, який є для нього найкращим другом та найбільшою опорою. Своїм прикладом хлопець демонструє, що підтримка рідних та вчасно надана медична допомога можуть змінити навіть найскладнішу ситуацію.
 
До слова, Центр дитячої кардіології та кардіохірургії показав, як відновлюється корпус після ворожої атаки (відео).

Великий Київ у Google News

підписатися