Київські кардіохірурги-трансплантологи врятували трьох людей, подолавши відстань від Києва до Одеси, а потім до Вінниці

Автор: Любава Лисичкіна
20:52 01.07

Заради порятунку людей, які чекали на трансплантації, було прийнято рішення, попри воєнний час, підняти в небо гелікоптер.

Київські кардіохірурги-трансплантологи врятували трьох людей, подолавши відстань від Києва до Одеси, а потім до Вінниці Фото: ілюстративне
Про успішні операції розповіли в Українському центрі трансплант-координації.
 
Так, 54-річна пані Оксана з Вінничини 8 років тому перехворіла на ГРВІ і це спричинило проблеми з серцем. Жінці діагностували дилатаційну кардіоміопатію – захворювання, при якому порушується скоротлива функція серця. Лікування при такій недузі симптоматичне і настає час, коли серцева недостатність посилюється і єдиним виходом залишається трансплантація.
 
Рік тому жінку поставили у лист очікування на пересадку органу. Минулої п’ятниці пані Оксана була вдома, з чоловіком і наймолодшими дітьми, коли їй зателефонували з лікарні. Єдина державна інформаційна система трансплантації (ЄДІСТ) визначила, що саме їй підходить серце померлого донора.
 
 Донором став 40-річний чоловік з Одещини, який помер внаслідок геморагічного інсульту. Його родина дала згоду на посмертний забір органів.
Але виникло питання – як вчасно транспортувати їх на Вінниччину? Адже це 400 км шляху, а донорське серце треба доставити в операційну за дві години. Після опрацювання можливості польотів з керівниками Спеціального авіаційного  загону ОРС ЦЗ ДСНС України та Центру авіаційного забезпечення Національної поліції України, Міністерство охорони здоров’я України звернулося до МВС України і було прийнято рішення, попри воєнний час, підняти в небо гелікоптер.
 
Доки вирішувалися організаційні питання з санавіацією, трансплант-команда зі столичного Національного  інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова у супроводі екіпажу Нацполіції уже долала на авто сотні кілометрів на Одещину, аби провести в КНП «Роздільнянська багатопрофільна лікарня» забір органів. Коли це було зроблено – на майданчик біля лікарні опустився гвинтокрил Національної поліції України, щоб вчасно доставити рятівні органи і трансплантологів на Вінниччину.
 
Донорське серце пані Оксані пересадили у Вінницькій обласній клінічній лікарні імені М. І. Пирогова за участі столичних трансплантологів з Інституту імені Амосова. Нове для неї серце запрацювало на операційному столі.
Того ж дня у цій лікарні було проведено і дві пересадки нирок. Обоє пацієнтів з Вінничини, в обох – термінальна стадія ниркової недостатності. Пані Аллі – 36 років і 11 з них вона прожила на діалізі. Пану Василю – 42, понад рік він перебував у листі очікування на пересадку.
 
Наразі усі пацієнти перебувають у лікарні, триває їх постопераційна реабілітація. Стан усіх трьох відповідає складності перенесеного хірургічного втручання.
 
Команда медиків, родини пацієнтів безмежно вдячні родині  донора за непросте, але важливе рішення, яке дало другий шанс на повноцінне життя одразу трьом людям.
 
До слова, “ВК” писав про цю історію, коли для нового життя серце подолало шлях у понад 600 кілометрів. 

Великий Київ у Google News

підписатися