Київські екологи пропонують створити ботанічну пам’ятку “Заплава орхідей”: де вона знаходиться (ФОТО)

Автор: Володимир Хлєбников
20:02 03.10.2022

Під час обстеження заплави струмка Віта в районі Феофанії було знайдено найбільшу в Києві популяцію рідкісної орхідеї. Екологи пропонують створити там ботанічну пам’ятку.

Київські екологи пропонують створити ботанічну пам’ятку “Заплава орхідей”: де вона знаходиться (ФОТО)
оренда квартири Київ

Про це йдеться у повідомленні на Facebook-сторінці Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ).

Територія включає природну заплаву струмка Віта (Ходосівський струмок), притока річки Віта. Це практично єдина природна заплава малої річки в межах Києва; її довжина близько 2 км. Деревостани заплави сформовані вербою білою, тополею чорною, осикою. Тут багато старих дуплястих верб, які дають притулки червонокнижним кажанам.

Тут знайдено найбільшу в Києві популяцію рідкісної орхідеї пальчатокорінника м’ясо-червоного. Ця популяція раніше заходила також до села Хотів Київської області, але нещодавно практично вся була знищена забудовою“, – йдеться у повідомленні.

За словами екологів, найбільш численною групою тварин на вказаній території є птахи, значна кількість видів яких є рідкісними або зникаючими. Так, там гніздує 25 видів птахів. Частина з яких (синиці, дятли, повзики) охороняються Бернською конвенцією.

Читайте також: В лісі на Київщині знайшли рідкісні орхідеї, яких не бачили майже 20 років (ФОТО)

Ця територія поки ще не надана у власність чи користування. Тому ми вважаємо, що для охорони цього незайманого клаптика дикої природи Києва треба негайно створити ботанічну пам’ятку природи місцевого значення “Заплава орхідей” загальною площею 24,9 га на території Голосіївського району Києва“, – заявили в КЕКЦ.

Екологи також запевняють, що підготували всю необхідну технічну документацію.

Раніше “ВК” писав, що на півдні Києва знищують унікальний осередок дикої природи – заболочений ліс біля озера Шапарня, що межує із заповідною зоною НПП “Голосіївський”.

Читайте також: У Гідропарку знайшли рідкісні орхідеї. Екологи кажуть – це сенсація

Великий Київ у Google News

підписатися