Київське підприємство виготовляло “мундири” російським силовикам в Криму

Автор: Володимир Хлєбников
16:18 13.05

Двоє керівників столичного підприємств підозрюються у провадженні господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, а також у привласненні майна в особливо великих розмірах.

Київське підприємство виготовляло “мундири” російським силовикам в Криму

Про це 13 травня повідомила пресслужба Київської міської прокуратури.

За даними слідства, підозрювані, “діючи умисно та всупереч вимогам українського законодавства, задля підтримки держави-агресора, а також виведення грошових коштів за межі України, створили та забезпечили діяльність підконтрольного підприємства, основним видом діяльності якого є виробництво форменого одягу для співробітників МВС, МЧС, міністерства оборони, митниці та інших силових структур РФ“.

Попри воєнний стан в Україні, підозрювані не припинили свою підприємницьку діяльність, “спрямовану на підтримку та передачу матеріальних ресурсів незаконним збройним та воєнізованим формуванням РФ, створеним на тимчасово окупованій території АР Крим“.

Читайте також: Втік з Києва та агітував за Росію: на Волині викрили зрадника

Крім того, упродовж 2021 року вони, як засновники та керівники суб’єктів господарювання, забезпечили функціонування у Києві протиправного фінансового механізму, спрямованого на привласнення кредитних коштів банківських установ під приводом ведення підприємницької діяльності щодо пошиття форменого одягу та медичних засобів.

Установлено, що підозрювані виготовляли офіційні документи до яких вносили завідомо недостовірні відомості щодо обсягів виготовлення продукції та відображали її постачання по колу між суб’єктами господарювання, задіяними у протиправному механізмі, чим штучно створювали видимість пошиття та постачання відповідної продукції.

Грошові кошти, здобуті у зазначений спосіб, перераховувались на рахунки підозрюваних, а також на рахунки підконтрольних останнім підприємств з окремими ознаками фіктивності“, – йдеться у повідомленні прокуратури.

Частину грошових коштів підозрювані виводили за межі України до тимчасово окупованої АР Крим, на території якої створили підконтрольні їм суб’єкти господарювання. Відповідно до висновку судово-економічної експертизи документально підтверджено спричинення збитків на загальну суму понад 13 млн грн.

Наразі на майно фігурантів загальною вартістю 6,5 млн гривень (банківські рахунки та транспортні засоби) накладено арешт; вирішується питання про застосування запобіжних заходів.

Раніше “ВК” писав, що двоє киян організували канал збуту зброї та “продали” її правоохоронцям.

Великий Київ у Google News

підписатися