Доставляли човнами людей місцеві рибалки.
“Люди потрапляли холодними, обмороженими “, = розповів Вадим Бустиренко, керівник ТРО Київщини.
Про евакуацію населення ще до того, як було офіційно відкрито «зелені коридори» розповідає Моя Київщина.
Голова громади Володимир Підкурганний увесь період окупації залишався у Вишгородському районі та намагався доставляти гуманітарну допомогу.
«Фактично війна почалася 24, а 25 числа громада уже була окупована. Менше ніж через добу. За цей час під 60% населення покинули територію громади. А ті, що залишились, з перших днів опинились без світла, без теплопостачання, частково без водопостачання, були величезні проблеми з мобільним зв’язком, і без транспортного сполучення на територію, яка контролюється нашими збройними силами», – поділився в проекті «Різні історії. Одна війна» Димерський селищний голова Володимир Підкурганний.
Під час окупації Димера загинули близько 20 людей, частину жителів, які не вибрались з населеного пункту, росіяни захопили в полон та вивезли на територію Білорусі.
Нагадаємо, на території підприємства в Димері росіяни влаштували катівню, де в нелюдських умовах тримали цивільних у приміщенні ливарного цеху.
Також наприкінці вересня було СБУ затримано колаборанта з Димера, який допитував односельців і “зливав” адреси АТОвців. Під суд віддали і самопроголошеного голову Димера за співпрацю з окупантами.