Київська школярка винайшла унікальний захисний матеріал для ЗСУ

Автор: Любава Лисичкіна
09:22 23.06

За основу взяли пористий алюміній, раніше вже розроблений у КПІ для військових цілей, і далі почали його вдосконалювати.

Київська школярка винайшла унікальний захисний матеріал для ЗСУ Фото: РБК-Україна

Як ідеться в сюжеті ТСН, Анастасії Мініцькій всього 17 років. Дівчина почала цікавитися точними науками ще у 9 класі. Наступним кроком стало навчання у Київській малій академії наук, де дівчина обрала секцію матеріалознавства. 

Вона випускниця київського технічного ліцею і вже займається винаходами – в одній з лабораторій КПІ. Разом зі своїм наставником дівчина вже може похвалитися досягненням – вона винайшла унікальний матеріал, який буде дуже корисним для військових.

Настя пояснює, що працює над матеріалом для захисних споруд, які можна було б швидко зібрати-розібрати, щоб вони були легкі та міцні водночас. За основу взяли пористий алюміній, раніше вже розроблений у КПІ для військових цілей, і далі почали його вдосконалювати.

“Коли оцей матеріал нам показали, його теж хотіли розроблювати як домфірующий елемент – він міг використовуватися при вибухах і все інше – він легкий і гарна міцність”, – пояснив завідувач навчально-наукової лабораторії кріогенної техніки фізико-математичного факультету НТУ Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського” Олег Козленко.

Наступним етапом у винахідників став підбір наповнювачів для покращення властивостей алюмінію. А саме – зробити його ще більш легким, пластичним, а головне – міцнішим та надійнішим. Щоб у разі удару його було складніше зруйнувати.

“Ми використовуємо пористий зразок алюмінію, який до цього отримували у лабораторії, вставляємо у камеру екструдера і далі засипаємо полімер у вигляді гранул, проходить крізь шнек, який як частинка, яка крутиться і створює тиск, під яким полімер проходить до камери, нагрівається і під тиском проходить крізь пористий зразок. І він отримує просочення, ми отримуємо ось такий от зразочок”, – каже дослідниця Анастасія Мініцька.

 За словами школярки, коли розміновують різні території, стикаються із вибухонебезпечними предметами і їх підривають, то цей матеріал може бути корисним, щоб забезпечити додатковий захист людям.  Тобто, якщо використовувати поверх бронежилетів, то це зможе значно зменшити травмування.

 Винахід, у створенні якого брала участь Анастасія, вже подали на патент. Дівчина мріє спробувати його у польових умовах. Якщо буде потрібно – то дослідники його потім допрацюють.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин