Київщина в лідерах по серцево-судинним захворюванням минулого року: як отримати допомогу

Автор: Любава Лисичкіна
21:23 21.02

З початку повномасштабного вторгнення кардіологи активно працюють з територіальними громадами Київської області, щоб врятувати ще більше сердець українців.

Київщина в лідерах по серцево-судинним захворюванням минулого року: як отримати допомогу Фото: директор ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України» Василь Лазоришинець.
Світлодіодне освітлення
Як розповіли в Національному інституті серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова, кількість хворих на серце  зросла серед мешканців Київщини протягом минулого року найбільше в Україні.
 
Фахівці Інституту Амосова у 2023 році виконали 10214 операцій та інтервенцій, з них 872 – на виїзді. Зокрема,  у 9 громадах Київської області протягом 2022-2023 роках було обстежено 1561 особу.
 
“Усіма силами наближали спеціалізовану допомогу постраждалим від окупації громад. Докладаємо усіх зусиль, щоб зменшити показники вперше виявлених ССЗ серед населення”, – поділився директор ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова Національної академії медичних наук України» Василь Лазоришинець.
 
Вчора Інститут Амосова уклав тристоронній Договір спільно з Департаментом охорони здоров’я та Київською обласною державною адміністрацією, щоб виробити комплексний сучасний підхід в профілактиці серцево-судинних захворювань.
 
В межах Договору передбачено надання спеціалізованої медичної допомоги мешканцям області за рахунок коштів держбюджету та проведення комунікаційних заходів з метою зниження рівня ССЗ на території Київської області.
 
Мешканці Київщини матимуть змогу отримати:
 
  •  профільні консультації;
  •  планову високоспеціалізовану кардіохірургічну допомогу;
  •  екстрену та невідкладну кардіохірургічну допомогу дітям (в тому числі дітям із вродженими вадами серця та магістральних судин);
  •  екстрену медичну допомогу в умовах стаціонару в випадках обумовлених критичними вадами серця;
  •  надання медичної допомоги вагітним жінкам з кардіальною патологією;
  •  проведення для медичних працівників всіх рівнів профільних курсів підвищення кваліфікації та стажування;
  •  виїзні консультації фахівців Інституту на базі закладів охорони здоров’я області;
  •  розвиток галузевої телемедицини;
  •  проведення спільних публічних заходів та інформаційних кампаній із профілактики серцево-судинних захворювань.
 
Окремим важливим пунктом Меморандуму стала домовленість про першочергову увагу хірургів Інституту до бійців бригад – 72-ї та 114-ї. 
 
Відомо, київські хірурги провели трансплантацію чоловіку з важкою серцевою недостатністю.

Великий Київ у Google News

підписатися