Київщина після виборів 17 січня: бренд “Слуга народу” вже не додає шансів кандидату

19:50 19.01

Бренд партії “Слуга народу” вже не додає шансів кандидату на виборах, а, навпаки, може негативно позначитися на рейтингу. 

Київщина після виборів 17 січня: бренд “Слуга народу” вже не додає шансів кандидату

Про це йде мова у дослідженні організації “Чесно” для УП.

Як зазначається, після перемоги 17 січня на виборах мера Борисполя партія “Європейська солідарність” вийшла на 2-ге місце за кількістю міських голів у Київській області (тепер їх 4 з 24).

Перше місце зберігається за “Слугою народу”, яка отримала 6 мерів міст. Третє місце – у партії “За майбутнє”, яка до виборів у Борисполі розділяла з ЄС друге місце. 

Але, зауважили у “Чесно”, на виборах міських голів 17 січня представники ані “Слуги народу”, ані “За майбутнє” не перемогли. 

Бровари

У Броварах, де за мандат змагалися і “Слуги народу”, і “Європейська солідарність”, перемагає чинний мер-ексрегіонал Ігор Сапожко, який йшов під брендом своєї партії “Команда Ігоря Сапожка — “Єдність”.

Друге місце посів представник “Європейської солідарності”. А кандидат від “Слуги народу”, який ще восени мав шанси потрапити у другий тур, за результатами виборів у січні 2021 року посів лише 3-тє місце.

Бориспіль

У Борисполі представник “Слуг народу” не кандитувався. Депутат, який представляє цю партію, пішов на вибори як самовисуванець за політичної підтримки низки партій.

Це може свідчити про те, що бренд партії “Слуга народу” вже не додає шансів кандидату і може навпаки негативно позначитися на рейтингу”, – кажуть у “Чесно”. 

В організації також зауважили, що на Київщині працює кілька іменних або локальних партій, це зокрема “Березанська громада”, яка балотувалася лише в Березані і здобула посаду мера, а також партія “Біла Церква разом”.

Як і перейменування партій під вибори та створення іменних партій, локальні партії — теж один із показників слабкого партійного будівництва, вважають у “Чесно”.

Такі політичні проєкти приносять результати, по суті, на один виборчий сезон і далі вичерпують себе. Так, партія ексмера Ірпеня Володимира Карплюка “Нові обличчя”, яка в 2015 році мала 3 мерів на Київщині, тепер має лише одного. І якщо раніше її кандидати в депутати балотувалися до облради та 16 міськрад, то наразі депутати до облради не балотувалися, йшли в 4 міськради області і подолали 5% бар’єр лише в 3 радах. 

Нові партії, зокрема і ті, які стають парламентськими, замість розбудови своїх партійних осередків і роботи з регіональним лідерством, домовляються головно із чинними мерами міст, які мають бюджетні ресурси, впізнаваність і обираються, як правило повторно. Але така стратегія партійного будівництва веде до того, що з кожними наступним виборами позиції партії стають слабшими і перемогу на парламентських виборах отримують нові політичні проєкти”, – підсумовують автори дослідження.

Читайте також: Як пройшли вибори в Борисполі та Броварах

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...