Як зазначається, про відсутність комах почали писати садівники у тематичних групах у соцмережах.
«Київщина. Бджіл майже немає. Такого ще ніколи не було», – пише Ліда Поночовна з Київщини.
Пасічники говорять у коментарях, що бджолині сім’ї ще слабі, і бджоли ще не встигли наростити кількість, а потепліло цього року аж занадто раптово – сади цвітуть як ніколи рано. Висловлювались припущення, що неймовірна спека не дозволяє виділятися нектару, тому бджоли не відчувають його і не літають до садів.
Катерина Звєрєва, директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації, вважає, що різке підвищення температури та швидке цвітіння садів в Україні та країнах ЄС навесні можуть призвести до більш короткого періоду цвітіння та плодоношення дерев, що може вплинути на сезонність продукції та її врожайність.
Також зміна температури може спричинити стрес у рослин, що робить їх більш уразливими для хвороб, шкідників та ушкоджень. Такі різкі перепади температур призводять до дисбалансу в природі та зменшення біорізноманіття.
«Так, зараз садівники України зазначають, що час цвітіння дерев вплинув на взаємодію рослин з бджолами та іншими полінізаторами, які харчуються нектаром. До того ж різке цвітіння може вимагати раннього старту садівницьких та сільськогосподарських робіт, а також змінити плани збирання врожаю. Це все істотно впливає на агроекологічну систему», – зазначає Катерина Звєрєва.
До слова, фермери перерахували вартість популярного продукту.