Київрада прийняла рішення, яке дозволить реставрувати Наводницьку башту

Автор: Галина Ворона
17:41 21.10.2021

Київська міська рада прийняла необхідне рішення для реставрації Наводницької башти (Башти № 4), надавши в постійне користування земельну ділянку Національному історико-архітектурному музею “Київська фортеця”. Ділянка розташована на вулиці Старонаводницькій, 2, її площа 0,8585 га.

Київрада прийняла рішення, яке дозволить реставрувати Наводницьку башту

Таке рішення було прийнято сьогодні, 21 жовтня, на пленарному засіданні Київради.

За словами депутата Київради, голови постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Михайла Терентьєва, Наводницька башта будувалась для військових потреб у 1833-1839 роках та виконувала роль оборонної казарми для армійських рот. У 90-х роках було закрито військову частину, яка там базувалася, тому вежа зазнала руйнування.

Минулого року в будівлі розпочали ремонтні роботи з метою запобігання її знищенню. Прийняття рішення дозволить розпочати повномасштабний процес реставрації пам’ятки національного значення, де у подальшому планується створити сучасний музейно-мистецький комплекс із творчими майстернями та акустичним залом”, – зазначив Михайло Терентьєв.

Зазначимо, башта № 4 (1833-39) будувалася як оборонна казарма для кількох армійських рот. Розрахована на 500 осіб з озброєнням і 22 гармати. Через невеликі розміри називалася «малою вежею». Сполучалася оборонною стіною, до якої входила Наводницька брама (1861), з казармою військових кантоністів, а з вежею № 2 земляним валом, на місці якого було споруджено стрілецький тир (не зберігся). У кінці 19 ст. вежу було пристосовано для утримання арештантів цивільного відомства. Двоповерхова, цегляна, в плані кругла (діам. 54 м), з внутрішнім брукованим подвір’ям і арковим проїздом на першому поверсі. Поверх розділено на 22 склепінчасті відсіки — каземати. Кожний каземат первісно мав по дві амбразури на зовнішньому фасаді й одне прямокутне вікно з боку подвір’я. В кін. 19 ст. амбразури перетворено на вікна. 

Нагадаємо, восени минулого року у Київській фортеці розпочалася реставрація 4-ї вежі, яка довгий час не використовувалася та має жалюгідний вигляд. На першочергові протиаварійні роботи виділили більше 10 млн гривень.

Великий Київ у Google News

підписатися