Київрада проситиме урядовців допомогти з забезпеченням світлом Києва

Автор: Владислав Щербак
14:32 29.10

Підвищити граничні обсяги електричної потужності для споживачів у столиці проситиме Кабмін Київська міська рада. Відключення електрики можуть розпочатися в місті уже через кілька тижнів.

Київрада проситиме урядовців допомогти з забезпеченням світлом Києва

У столиці є чимало критично важливих об’єктів, які неможливо відключити від електропостачання, кажуть автори звернення. Його автори – 5 депутатів різних фракцій: два представники «Європейської Солідарності», два – від партії «Єдність» і один депутат від «Батьківщини».

Києву необхідно встановити спеціальні правила електроспоживання, оскільки в місті функціонує багато державних, адміністративних та міжнародних установ, об’єктів критичної інфраструктури, а також військових і фармацевтичних підприємств, – кажуть автори звернення.

Та додають. що вже за тиждень-півтора у столиці можуть почати вимикати світло за графіком, тому є потреба подбати про забезпечення Києва.

Звернення до Кабміну планують розглянуте на найближчому засіданні Київради.

Читайте також: У столичних будинках з 30 жовтня почнуть підключати опалення

Чому Києву потрібні додаткові обсяги електроенергії?

У Києві знаходяться важливі інфраструктурні підприємства, зокрема, водорозподільчі та водоочисні станції, сміттєспалювальний завод «Енергія», ТЕЦ та метро. Також на балансі «Київтеплоенерго» є кілька об’єктів, що забезпечують опалення та водопостачання. Усе це вимагає стабільного енергопостачання, якого, на думку депутатів, неможливо забезпечити без додаткових лімітів на споживання електроенергії.

Запропоновані зміни для Києва

Київрада пропонує збільшити ліміт на енергоспоживання критичних об’єктів з 25% до 35%, або ж встановити для Києва межу погодинних відключень на рівні 65% від максимального споживання. Як приклад, депутати наводять фармацевтичне підприємство «Фармак», що має високу приєднану потужність – 4774 кВт і потребує безперебійного енергопостачання.

Депутати також зауважують, що перелік критичних об’єктів у Києві продовжує розширюватися, зважаючи на збільшення потреб у стабільному функціонуванні інфраструктури. На їхню думку, як столиця, Київ потребує особливих умов для енергопостачання, аби забезпечити безперебійну роботу як державних установ, так і критично важливих підприємств.

Великий Київ у Google News

підписатися