Київрада проголосувала за створення Центру медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям

Автор: Галина Ворона
16:45 23.02

У Києві з’явиться Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям, де будуть створені всі умови для всебічного розвитку та реабілітації дітей – як сиріт, так і тих, що мають батьків. Новий центр працюватиме на базі двох закладів Київського міського будинку дитини “Берізка” та Київського міського будинку дитини ім. М. М. Городецького, які будуть об’єднані і реорганізовані.

Київрада проголосувала за створення Центру медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям

Відповідне рішення підтримали сьогодні депутати на пленарному засіданні Київради 98 голосами.

Як зауважила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург, реорганізація двох закладів дозволить оптимально використовувати ресурси для надання медико-соціальних послуг дітям-сиротам та батьківським дітям, родини яких опинилися в складних життєвих обставинах.

Крім того, у Центрі надаватимуться послуги з медичної реабілітації, зі стаціонарної та мобільної паліативної допомоги, а також із денного догляду всім дітям з інвалідністю або для її запобігання на ранньому етапі, якщо до цього є покази.

За словами Валентини Гінзбург, сьогодні мережа закладів із надання медичної допомоги дітям-сиротам не працює на повну потужність. Так, наповненість “Берізки” та Будинку дитини ім. Городецького на кінець 2020 року склала близько 30%. Фактично – раціонально не використовується ані кадровий потенціал – 410 фізичних осіб персоналу на 110 дітей, ані наявна матеріально-технічна база.

При цьому, ми констатуємо відсутність якісної послуги медичної реабілітації та паліативної допомоги. Тож наше завдання – створити заклад із розширеним функціоналом, у якому не лише “утримуватимуться” діти-сироти, як це відбувається наразі, а й будуть створені всі умови для їх всебічного розвитку та реабілітації, а також для реабілітації батьківських дітей, які цього потребують”, – зазначила директорка Департаменту.

Вона впевнена, що створення Центру значно збільшить кількість київських дітей, які матимуть доступ до реабілітаційного лікування на амбулаторному етапі та до паліативного лікування.

За її словами, у Центрі буде запроваджено мультидисциплінарний підхід до кожної дитини.

Адже забезпечення індивідуальних потреб дитини в медичній, психологічній та соціальній реабілітації сприятиме запобіганню тяжкій інвалідизації дитини та соціальної адаптації у подальшому житті. А якщо йдеться про дітей, позбавлених батьківського піклування, то рання реабілітація ще й підвищуватиме вірогідність їхнього усиновлення”, – підсумувала Валентина Гінзбург.

До слова, у Києві цьогоріч розпочнуть створення 6 нових центрів реабілітації для людей з інвалідністю. Заклади прийматимуть як дітей, так і людей старше 18 років. У центрах для дорослих люди з інвалідністю зможуть виконувати нескладну роботу та отримувати за неї гроші.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...