Про це під час засідання Київської міської ради заявив мер Києва Віталій Кличко.
За його словами, правила єдині для всіх киян, і депутати Київради – не виключення.
Ми сьогодні проводимо засідання в умовах обмежень «червоної» зони. І повинні неухильно дотримуватися протиепідемічних правил, за якими живуть кияни. Оскільки така кількість депутатів в одній залі – це вже масовий захід, то всі, щоб потрапити на засідання, пред’являють COVID-сертифікат або негативний ПЛР- чи експрес-тест, або документ про одужання від коронавірусу. Правила єдині для всіх киян. І депутати Київради – не виключення!” – підкреслив мер.
Він наголосив, що ситуація із розповсюдженням вірусу в столиці і в Україні загалом – тривожна. Україна сьогодні – третя у світі та друга в Європі за смертністю від COVID-19.
Тільки цього тижня в Києві – від 40 до понад 60 летальних випадків щодоби. За минулу добу, наприклад, – 41 смерть. У тому числі – помер восьмирічний хлопчик. Понад пів тисячі госпіталізованих щодоби в місті. Більшість із них – в тяжкому стані.
Він також нагадав, що 98-99 відсотків тих, хто потрапляють у лікарні, невакциновані, а серед тих, хто помер від вірусу в столиці, немає жодного вакцинованого.
Тому вакцинація сьогодні – єдиний спосіб зупинити стрімке розповсюдження вірусу. І втримати медичну систему від колапсу. Бо у нас практично заповнені реанімації. Заповнені 75 відсотків ліжок із киснем. Як зазначають медики, у цю хвилю лікарні потребують втричі більше кисню, ніж в попередні хвилі! Ми робимо все можливе – 88 відсотків ліжок у медзакладах столиці обладнані подачею кисню. Ми продовжуємо облаштовувати в лікарнях централізовані системи подачі кисню. Встановлювати на територіях медзакладів великі резервуари для рідкого кисню. Забезпечуємо лікарні необхідним обладнанням та медикаментами”, – наголосив Віталій Кличко.
Він також зазначив, що школярі поки що на дистанційному навчанні, тому що в цю хвилю хворіє багато дітей і чимало із них – важко і є летальні випадки.
Тому учні повернуться в школи після поліпшення епідемічної ситуації. Сподіваємося, що це станеться невдовзі. Важливо сьогодні – втримати ситуацію. Бо йдеться про здоров’я і життя людей!” – додав очільник міста.
Слідкувати за ходом засідання можна онлайн.
Зокрема, сьогодні депутати планують розглянути 19 загальних питань, які стосуються оголошення територій ландшафтними заказниками та пам’ятками природи, звернення до ВР та Кабміну щодо збільшення розміру державного медичного забезпечення та ін.
Крім того, 17 питань присвячені присвоєнню назв скверам, вулицям, а також перейменуванню кількох вулиць.
Зокрема, за інформацією Сергія Стерненка, Київрада голосуватиме за перейменування деяких об’єктів в рамках декомунізації.
«Наприклад, вул. Народного ополчення пропонується перейменувати на вул. Святослава Хороброго, а скверу на розі Андріївського узвозу та вул. Боричів Тік дати назву на честь Василя Сліпака, оперного співака зі світовим іменем, який поліг у бою, захищаючи Україну від російських окупантів» — пише Стерненко.
Також багато питань в порядку денному стосуються містобудування та землеустрою.