Київрада оскаржить рішення суду по “будинку-монстру” і звернеться до ДАБІ

Автор: Галина Ворона
14:57 09.06

Київрада оскаржить рішення Північного апеляційного господарського суду щодо введення в експлуатацію 12-поверхового будинку на вулиці Нижній Вал, 27-29, який кияни називають будинком-монстром.

Київрада оскаржить рішення суду по “будинку-монстру” і звернеться до ДАБІ

Про це повідомив сьогодні заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.

За його словами, усі міські служби наразі актуалізовані, щоб вжити усі належні заходи задля недопущення експлуатації даного будинку.

Це буде боротьба як адміністративна, так і судова. Це перше рішення апеляційного суду по цьому будинку, яке не на користь міста. Але я нагадаю, що усі рішення, які були не на користь міста, Верховним судом були скасовані з точки зору порушення норм прав”, – наголосив Володимир Бондаренко.

Він підкреслив, що наразі важливо контролювати, щоб Державна архітектурно-будівельна інспекція не надала дозвіл на введення цього будинку в експлуатацію і завтра Київрада звернеться до ДАБІ з відповідною вимогою.

Наразі суд скасував заходи забезпечення позову, зокрема, заборону введення в експлуатацію “будинку-монстру”. Водночас оскарження цього рішення у касації потребує часу, а тому існує ризик, що Державна архітектурно-будівельна інспекція введе будинок в експлуатацію, попри те, що у забудовника відсутній договір оренди землі”, – пояснив Володимир Бондаренко.

Як повідомлялось, напередодні Північний апеляційний господарський суд скасував заборону на введення в експлуатацію будинку.

Нагадаємо, у 2012 році ТОВ “Пателі Лізинг” отримало дозвіл на будівництво 8-поверхового будинку. Однак, надалі фірма побудувала 12-поверхову будівлю (ЖК “Подол Престиж”) по вул. Нижній Вал, 27-29.

В грудні 2014 року Київрада подала позов до суду з вимогою зобов’язати ТОВ “Пателі Лізинг” знести самовільно добудовані поверхи на будівлі.

У 2019 році Господарський суд Києва зобов’язав забудовника знести чотири верхні поверхи, не передбачені проєктом.

21 жовтня 2020 року Північний апеляційний господарський суд України рішення скасував, і провадження у справі закрив. Пізніше ухвалу апеляції оскаржили у касаційній інстанції.

У листопаді минулого року Окружний адміністративний суд Києва зобов’язав Державну архітектурно-будівельну інспекцію видати ТОВ “Пателі Лізинг” сертифікат на будівлю у центрі Києва, збудовану з перевищенням поверховості на вул. Нижній Вал, 27-29.

Як повідомлялося раніше, надбудова “будинку-монстра” на Подолі загрожує безпеці мешканців. Водночас, квартири під знесення в цьому будинку продають за півціни.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...