Про це повідомила пресслужба ГО «Вікімедіа Україна».
Київ має майже 900 тис. переглядів. А от найпопулярнішою у 2022 році стала стаття «Російське вторгнення в Україну (2022)», яка отримала 3 715 590 переглядів.
«Внаслідок російського повномасштабного вторгнення багато речей сталися вперше. Уперше одразу п’ять статей українською мають понад мільйон переглядів — раніше це була максимум одна стаття на рік. Уперше найпопулярнішим історичним діячем року став Степан Бандера, а Тарас Шевченко не потрапив навіть до десятки. І вперше теми війни та сьогодення настільки витіснили “шкільні” чи “освітні”: значно більше людей хотіли зрозуміти, хто ж такий Арестович та що накоїла країна-агресорка у Грузії у 2008 році, а “вічно популярні” Леся Українка чи Богдан Хмельницький вперше випали з п’ятдесятки», — коментує рейтинг Микола Козленко, заступник голови правління ГО «Вікімедіа Україна» та адміністратор української Вікіпедії.
На вершину рейтингу також потрапили статті про радника Офісу Президента України Олексія Арестовича та очільника українського націоналістичного руху Степана Бандеру.
Минулого року у Вікіпедії часто цікавилися статтями на теми, повʼязані із захистом України від російської агресії: Збройні сили України, Валерій Залужний, Володимир Зеленський, «Привид Києва», НГУ «Азов».
Також українці часто відвідували сторінки про президента країни-агресорки Володимира Путіна, політичну ідеологію «рашизм», гасло «Путін — х*йло!», Російсько-українську війну (з 2014), Війну на сході України.
Серед географічних обʼєктів до рейтингу традиційно потрапили: стаття про Україну, яку минулого року переглянули 1,7 млн разів. У 2022 українці вперше активно цікавилися Республікою Китай (відома також як Тайвань).
Відомо, Музей Києва запрошує почути про Ігоря Сікорського та Леоніда Каденюка