Про це свідчать результати дослідження Economist Intelligence Unit.
Найдорожчим містом для життя став Тель-Авів в Ізраїлі.
Загалом, на вершині рейтингу як і раніше домінують європейські та розвинені азіатські міста, тоді як північноамериканські та китайські міста залишаються відносно помірними.
Найдешевші міста в основному знаходяться на Близькому Сході та в Африці або в найбідніших частинах Азії. Дамаск (Сирія) зберіг своє місце як найдешевше місто у світі для життя.
Париж розділив друге місце в рейтингу разом із Сінгапуром, Цюріх та Гонконг увійшли до решти п’ятірки лідерів. Нью-Йорк опинився на 6 місці, Женева – на 7, а Копенгаген, Лос-Анджелес та Осака замкнули десятку.
Київ знаходиться на 88 місці у світі, піднявшись на 13 позицій порівняно з минулим роком.
“Хоча економіка більшості країн світу наразі відновлюється в міру розгортання вакцини проти Covid-19, у багатьох великих містах, як і раніше, спостерігається сплеск захворюваності, що призводить до соціальних обмежень. Це порушило постачання товарів, що призвело до дефіциту та підвищення цін, — зазначила Упасана Датт, керівниця відділу вартості життя в EIU. – Ми ясно бачимо вплив цьогорічного індексу, особливо різкого зростання цін на бензин. Але не у всіх містах відбулося підвищення цін. У багатьох містах, що знаходяться внизу нашого рейтингу, ціни стагнували або навіть падали, частково через те, що їхні валюти послабшали щодо долара США”.
У наступному році в EIU очікують подальшого зростання вартості життя в містах зі зростанням заробітної плати в багатьох секторах.
Читайте також: Найкрасивішою жінкою планети вперше в історії визнали українку
Нагадаємо, у грудні в українців зростуть пенсії, мінімальна зарплата та інші соцвиплати через збільшення прожиткового мінімуму. Також зареєструвати місце проживання тепер можна буде в онлайн-форматі за допомогою “Дії”. Звичайно, зміни будуть й у зв’язку з різдвяними святами.