Київ попрощався з батьком української дипломатії Анатолієм Зленком

Автор: Галина Ворона
15:05 04.03

У Києві попрощались з першим міністром закордонних справ незалежної України Анатолієм Зленком, який помер 83-му році життя у перший день весни. Церемонія прощання відбувалась у приміщенні Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка. Після цього батька української дипломатії поховали на на Байковому кладовищі.

Київ попрощався з батьком української дипломатії Анатолієм Зленком Фото: Укрінформ

Одними з перших у зал прощання прийшли п’ятий президент Петро Порошенко, екс-міністри закордонних справ Володимир Огризко та Костянтин Грищенко, екс-голова ВРУ Володимир Литвин.

Петро Порошенко висловив співчуття родині та зазначив, що Анатолій Зленко прокладав Україні шлях до НАТО і Європейський Союз.

Мало хто представляє масштаб особистості батька-засновника української дипломатії, першого міністра закордонних справ, людини, який ще на початку нашої незалежності прокладав нам шлях в НАТО і в Європейський Союз”, – сказав Петро Порошенко.

Він також відзначив, що Анатолій Зленко зібрав у свою команду професіоналів, патріотів, високо порядних людей.

Це і Костянтин Єлісєєв, і Володимир Огризко, і Борис Тарасюк і багато інших… Символічно, що прощання відбувається в стінах дипломатичної академії, тому що він відремонтував і побудував її”,  – додав лідер “Європейської солідарності”.

Президент України Володимир Зеленський надіслав вінок, а сам з’явився ближче до кінця церемонії разом з головою ОП Андрієм Єрмаком.

Україна прощається з тим, хто заклав основи дипломатичної армії молодої держави та формував імідж країни на початку незалежності. Щирі співчуття та слова підтримки рідним першого міністра закордонних справ України Анатолія Зленка”, – написав Зеленський у своєму Twitter.

На церемонії прощання помітили також діючого очільника МЗС Дмитра Кулебу, колишніх прем’єр-міністрів Арсенія Яценюка та Анатолія Кінаха та багатьох інших політиків і колег покійного.

Анатолій Зленко народився 2 червня 1938 року в селищі Ставище Київської області. З 1967 року, після закінчення Університету імені Тараса Шевченка, працював у МЗС УРСР. З квітня 1987 року – заступник міністра закордонних справ УРСР, з 1989 року – перший заступник глави МЗС УРСР.

Працював постійним представником України при ЮНЕСКО та при ООН, послом у Франції та Португалії, був деканом факультету міжнародних відносин Київського славістичного університету.

Двічі обіймав посаду міністра закордонних справ України (1990-1994, 2000-2003 роки).

Читайте також: Київ сьогодні попрощався з Проскурнею – режисером, який відкривав Україну світові 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...