Старший брат Андрія – Петро Малишко – став своєрідним народним месником – Робін Гудом, який грабував комуністів і совєтських чиновників, але не чіпав простих селян. 1928 року Петра спіймали, відвезли до Києва, де засудили до страти.
Пізніше Андрій Малишко сказав про брата: «Якби я писав вірші так, як Петро – ціни б мені не було!»
Навчався у медичному технікумі, потім – на літературному факультеті Київського інституту народної освіти, учителював в Овручі. В 1934–1935 роках служив у Червоній армії. По демобілізації переїхав до Харкова, де працював журналістом у республіканських газетах та журналах.
Під час Другої світової війни був військовим кореспондентом у фронтових газетах. Після війни був відповідальним редактором журналу «Дніпро».
Перша збірка «Батьківщина» вийшла у 1936 році. Відтоді його книжки з’являються регулярно.
У 50-ї роки Малишко поринає у створення ліричних віршів, багато з яких були покладені на музику видатними композиторами того. Серед них «Знову цвітуть каштани», «Пісня про рушник» («Рідна мати моя…»), «Ми підем, де трави похилі»; «Стежина», «Цвітуть осінні тихі небеса…» та багато інших
Нагадаємо, в Обухові реконструювали музей-садибу поета Андрія Малишка.
Борис Патон (1918-2020), видатний науковець у галузі зварювальних процесів, металургії і технології металів, доктор технічних наук. Президент НАН України (1962-2020).
Народився в Києві в сім’ї відомого вченого Євгена Оскаровича Патона – пізніше засновника та директора Інституту електрозварювання.
1941 року закінчив Київський політехнічний інститут за фахом інженер-електрик. Кандидатська і докторська дисертації Бориса Патона були присвячені процесам зварювання.
З 1942 року Патон працює в Інституті електрозварювання, створеному батьком. З 1953 року очолює цей заклад.
Перелік посад і регалій Бориса Патоного зайняв би не одну сторінку, тому наведемо лише кілька з них:
академік АН СРСР з 1962 року; згодом – академік АН союзних республік та країн соціалістичного табору, після 1991 року – також член багатьох міжнародних наукових товариств і асоціацій;
у період 1992-1994 та з серпня 1997 по лютий 2005 року – член Ради національної безпеки України.
Безпрецедентні 58 років очолював Академію наук – спочатку УРСР, потім України.
В доробку Бориса Патона – понад 1000 публікацій, зокрема 20 монографій; понад 400 винаходів.
Наукові дослідження присвячені процесам автоматичного і напівавтоматичного зварювання під флюсом, розробці теоретичних основ створення автоматів і напівавтоматів для електродугового зварювання і зварювальних джерел живлення; умовам тривалого горіння дуги та її регулювання; проблемам керування зварювальними процесами, створення нових перспективних конструкцій і функціональних матеріалів майбутнього.
До слова, у листопаді кияни зможуть побачити два астрономічних явища – метеорний потік Леоніди та часткове місячне затемнення. Спостарігати за зорепадом можна до 30 листопада, а пік його активності припадає на 17-18 листопада.