Київ подарував Європі 158 королев і королів – чим вони прославилися у світі

Автор: Оксана Тупальська
16:23 10.02

Європа мала родинні зв’язки з Києвом Русі, сьогоднішньою Україною ще з 100 років до появи Московії. Про це розповідає Тетяна Ембер.

Київ подарував Європі 158 королев і королів – чим вони прославилися у світі
оренда квартири Київ

На світлині, яку оприлюднила Ембер, портрет цариці Анни, зроблений близько тисячі років таму у церкві Агії Софії в Києві.

“У цьому храмі зображені всі відомі королеви Європи, українського походження: Франції – Анна, Угорщини – Анастасія, Норвегія та Данії – Єлизавета, Англія – Агата. Всі четверо – дочки Ярослава Мудрого, великого князя Київського”, – розповіла авторка історичного спогаду.

Зазначається, що з тих історій, які походять з України, можна було б зробити голлівудський фільм:

«А ви знали, що королева Англії Єлизавета, яка нещодавно померла, була нащадком королеви України Агати? І що дочка Агати, Маргарет, стала не тільки королевою Шотландії, але й святою тієї країни! Тому що за життя вона побудувала найбільше християнських храмів і зробила багато добрих справ. А ви знали, що Річард Леонтокард і Марія Стюард мали українське коріння – їх бабусею була Агатина, королева Києва!»

Анна Київська, яка стала королевою Франції, розмовляла чотирма мовами. Вона несла Євангеліє, що було писане і друковане в Києві та на якому складали присягу наступні королі Франції. Українська кров королеви Анни текла по венах пізніших 18 королів Франції:

«Саме ці легендарні 4 сестри з Києва стали королевами Європи і врятували храм Агії Софії Київської від «темного монстра Москви!» У 30-х роках на прохання Сталіна розпочався процес підірвання церкви Агія Софія в Києві! Вибухівку вже встановили і тисячолітнє архітектурне чудо в Києві знищили б московські атеїсти».

Тоді з Франції прибув лист: “Якщо ви наважитеся осквернити портрет нашої легендарної королеви Анни і знищити роботу рук батька нашої королеви, наша країна негайно розірве з вами дипломатичні відносини!”

«Так, французькі предки були найбільш рішучими! Ось так рятували українську Агію Софію! А ось так треба сьогодні також використовувати мову телеграми до москалів! Давайте також нагадаємо угорцям про їхню українську королеву Анастасію. Тому що завдяки посередництву Києва та його могутніх князів, угорський король Андрос, дружину Анастасію, врятував від смерті! Адже на той час Київ був найбільшою державою в Європі з найсильнішим впливом!»

Українська Єлизавета стала королевою Норвегії, а потім Данії. Вона зробила свою доньку королевою.

«Таке міцне коріння українці мали з Англією, Францією, Данією, Швецією, Польщею, Норвегією. Коли Москви навіть на карті не було!»

Великий Київ у Google News

підписатися