Як повідомляє КМДА, першочергові заходи обговорили на засіданні штабу із ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, яке відбулося під головуванням першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника.
Враховуючи більш важкі форми перебігу хвороби, пов’язаної із новими штамами СOVID-19, на засіданні обговорили необхідність збільшення кількості реаніматологічних ліжок у столичних лікарнях, що визначені для прийому хворих із підозрою на коронавірус.
Зважаючи на ситуацію із захворюваністю у світі і, зокрема, в сусідніх країнах, Київ уже ухвалює необхідні управлінські рішення. Наразі – період відпусток, і українці подорожують як всередині країни, так і закордон. Звісно, що під час подорожей ризик заразитися збільшується. До того ж, інфекціоністи говорять про високу контагіозність нового штаму вірусу. Тому сьогодні ми вже готуємо госпітальні бази для прийому хворих на коронавірусну хворобу. Підготовка, у першу чергу, передбачає забезпечення киснем медичних ліжок, засобами захисту – медичного персоналу, медикаментами – пацієнтів”, – зазначив Микола Поворозник.
Керівники лікарень міста, включених до другої хвилі госпітальних баз прийому хворих на СOVID-19, мають підготувати медичні заклади для прийому хворих під час третьої хвилі епідемії. Зокрема, забезпечити підключення ліжок до кисню, закупити необхідні медикаменти та засоби індивідуального захисту.
Окрім того, міська влада направить звернення до керівників підприємств, установ та організацій критичної інфраструктури усіх форм власності щодо складання та направлення в КМДА списків працівників, які потребуватимуть спецперепусток на проїзд у громадському транспорті у разі запровадження посилених карантинних обмежень.
Одним із важливих і дієвих факторів у протидії поширенню хвороби є уникнення великих скупчень людей, а отже – обмеження роботи громадського транспорту. Для того, щоб забезпечити життєдіяльність столиці, вже найближчим часом підприємства критичної інфраструктури мають надати інформацію про необхідну кількість перепусток. Цього разу ми плануємо запровадити електронні перепустки. Таким чином ми персоналізуємо перепустки, щоб ними могли скористатися тільки кияни, які працюють на підприємствах критичної інфраструктури”, – прокоментував Микола Поворозник.
Він також нагадав, що в столиці триває вакцинація проти СOVID-19 та закликав містян записатися на щеплення у зручний час за допомогою системи helsi.me, аби убезпечити себе та близьких від ризику захворювання. Вакцинація є безкоштовною.
Читайте також: Час запасатися гречкою. ВООЗ оголосила про початок третьої хвилі коронавірусу
Зауважимо, центр вакцинації в столичному МВЦ тепер працює щоденно і “Муніципальна охорона” слідкуватиме там за порядком. Крім того, кияни зможуть вакцинуватися поряд із місцем проживання. Усі, хто пройшов повний курс імунізації від коронавірусу, віднині можуть отримати COVID-сертифікати у “Дії”, які не лише дають право подорожувати за кордон, але й нададуть переваги під час локдаунів. Днями у центрі вакцинації з’явилась вакцина Pfizer. Всі, хто хоче нею щепитись, мають бути записані через helsi.me. В порядку живої черги цією вакциною НЕ щеплять.