Про це на сьогоднішньому преcбрифінгу заявив голова правління – генеральний директор “Київводоканалу” Олег Лисюк.
За його словами, у надзвичайних ситуаціях підприємство буде посилено очищати воду за допомогою пилоподібного активованого вугілля. Воно усуває як органічні забруднення, так і неприємні запахи.
Необхідні реагенти для додаткового очищення допомагають придбати міжнародні партнери з ЮНІСЕФ.
Як зазначив посадовець, система водопостачання столиці не залежить від одного джерела та передбачає заміщення того чи іншого об’єкта. Тому варіанта, що Київ залишиться взагалі без води, посадовці не допускають.
Наразі вода в районі водозабору стабільної якості, утім фахівці “Київводоканалу” відбирають проби не лише на водозаборі Деснянської водопровідної станції. Крім того, наші фахівці виїжджають для відбору проб у контрольних точках у селах Пухівка та Літки на Київщині, щоб оперативно відстежувати ситуацію. На сьогодні перевищень за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками не виявлено. Ми відпрацьовуємо всі можливі сценарії і моделюємо різні ситуації, в яких доведеться працювати. Підкреслю, що песимістичний сценарій розвитку подій наразі малоймовірний”, – сказав Олег Лисюк.
Читайте також: До вихідних забруднення з Десни допливе до Києва – чи можна пити воду з бюветів
Нагадаємо, 27 серпня Державне агентство України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм повідомило, в Росії спричинили масштабне забруднення річки Сейм. Забруднення поширилось по всій акваторії річки Сейм у межах Сумської області і дісталося Чернігівщини.
Як повідомляв “ВК”, у КОВА заявили, що у річці Десна не було виявлено отруйну речовину, але краще не купатися і не ловити рибу.