Київ може втратити унікальну мозаїку: біля Національної опери осипається панно «Українська пісня»

Автор: Любава Лисичкіна
20:46 20.03

12 березня мозаїку внесли до Переліку обʼєктів культурної спадщини, однак ще не уклали охоронний договір, який зобовʼязав би власника відновити мозаїку. Востаннє панно оглядали у 2019 році. За цей час пошкоджень зазнала верхня частина мозаїки «Українська пісня», де зображене обличчя дівчини.

Київ може втратити унікальну мозаїку: біля Національної опери осипається панно «Українська пісня»
Світлодіодне освітлення

Мова йде про мозаїчне панно «Українська пісня» на вулиці Хмельницького, 26,  – через розгерметизацію всередину залітають бруд і вода, через що мозаїка відʼєднується від стіни, а плитка відпадає.

Власником будівлі з панно наразі є ПАТ «Житомирський меблевий комбінат».  

Фонд «Має значення» заявив про намір відреставрувати мозаїку у вересні. Попри сподівання активістів, новий власник не дає дозволу на реставрацію, хоч обовʼязковою умовою торгів, на яких продали будівлю, було збереження мозаїки 1967 року, яку створив художник-монументаліст Степан Кириченко.

У фонді «Має значення» розповідають, що намагалися звʼязатися з директором підприємства та вели комунікацію з юристами «Житомирського меблевого комбінату». Спочатку ті казали, що згодні на співпрацю, якщо це буде за гроші, зібрані фондом, але переписка так і залишилася перепискою.

Варто зауважити, що ідея зробити інвентаризацію всіх мозаїк у Києві зʼявилася після того, як на Печерську мозаїку 1970-х років частково перекрили кондиціонерами, говорить директорка департаменту культурної спадщини КМДА Марина Соловйова.  

Нагадаємо, “ВК” писав про те, що київські мозаїки, панно, вітражі вивчають та вносять до переліку виявлених об’єктів і Держреєстру. Адже в Києві збереглося чимало творів монументального мистецтва 1950-80-х років, які яскраво відображають характерний для доби модернізму синтез мистецтв. 

Великий Київ у Google News

підписатися