Київ місто не лише Булгакова і Пушкіна: киян кличуть на екскурсію про батька Проні Прокопівни і Голохвастого

Автор: Любава Лисичкіна
23:46 14.06

Майже кожен киянин фотографувався біля пам’ятника літературним героям – Голохвастову й Проні Прокопівні, але ніхто майже не знає, що саме Нечуй-Левицький – їх батько.

Київ місто не лише Булгакова і Пушкіна: киян кличуть на екскурсію про батька Проні Прокопівни і Голохвастого

Майже кожен киянин фотографувався біля пам’ятника літературним героям – Голохвастову й Проні Прокопівні, але ніхто майже не знає, що саме Нечуй – їх батько.

Як повідомляють організатори екскурсії, Іван Нечуй-Левицький прожив у Києві 33 роки. Він обожнював Київ, він писав про Київ. Це, напевне, найвеличніший із письменників, що жили у Києві.

Вони пропонують киянам долучитися допрогулянки місцями, де жив Нечуй, де він любив гуляти й про які він писав.

“Найбільша несправедливість Києва – це забуття великого Нечуя-Левицького. Майже кожен киянин фотографувався біля пам’ятника літературним героям – Голохвастову й Проні Прокопівні, але ніхто майже не знає, що саме Нечуй – їх батько”, –  говорять екскурсоводи.

Чи знали ви, що Нечуй-Левицький 21 рік прожив на вулиці, яка нині називається Пушкінська? Чи знали, що великого українського письменника відразу поховали не там, де нині його могила? Чи знали ви, що переважна більшість українських письменників ХХ століття писали мовою Нечуя-Левицького?

“Іван Семенович Нечуй-Левицький був головним борцем за українське у другій половині ХІХ століття. Він єдиний, в період тотальної заборони української мови, доводив, що вона існує. Це визнавали усі тодішні представники нашої інтелігенції – на вшанування 35 річчя літературної діяльності Нечуя приїхав весь український літературний і мистецький бомонд”, – додають організатори екскурсії.

Приєднатися до подорожу можна тут.

До слова, на ВДНГ вже працюють «Планета метеликів» та Animal Park.

Великий Київ у Google News

підписатися