Київ має найнижчі цифри у використанні технології, яка дає до 72 год інтернету у блекаут

Автор: Любава Лисичкіна
18:42 Сьогодні

хPON — це технологія передавання даних через оптоволокно, що гарантує постійну швидкість доступу в інтернет і унеможливлює збої в його роботі через перевантаження мережі.

Київ має найнижчі цифри у використанні технології, яка дає до 72 год інтернету у блекаут Фото: ілюстративне

Як  повідомляє Міністерство цифрових технологій, до 72 годин з домашнім інтернетом під час знеструмлень — реальність, яку мають українці з xPON і якою користуються  46% українців.

 Київ має найнижчі цифри у використанні xPON. Чому так, пояснив Юрій Мацик, директор з розвитку інфраструктури широкосмугового доступу до інтернету в Мінцифри:

«У Києві інтернет-мережі будувались і масштабувались першими в Україні, тому більшість з них застарілі. До повномасштабного вторгнення не було потреби їх оновлювати. Через щільність населення та масштаби міста провайдерам треба залучати багато інвестицій для перебудови мереж для роботи на xPON».

Наразі у столиці доступ до xPON мають 172 тисячі абонентів. У 2023 році ця кількість була 72 тисячі.

Таблиця з сайту dou.ua

Нині понад дві тисячі провайдерів у країні підключені до цієї технології. Побачити, де є така технологя допомагає Інтерактивна мапа інтернету під час знеструмлень.

Мапа працює по всій території України та допомагає перевірити, чи може провайдер забезпечити доступ до інтернету до 72 годин без електроенергії.

На мапі можна побачити, чи доступна технологія в будинку, де живе користувач, або в сусідньому. Також там вказані номер телефону провайдера, вартість підключення та абонплата на місяць і кількість годин роботи інтернету без світла. Позначки Wi-Fi на мапі мають три кольори, які показують кількість роботи інтернету під час вимкнень: жовтий — до 16 годин, світло-помаранчевий — до 24 годин, помаранчевий — до 72 годин.

Для того щоб Wi-Fi вдома працював навіть під час вимкнень, треба додатково під’єднати роутер та оптичний термінал ONU до павербанка.

До слова, Київ залишається без світла: енергетики пояснюють причину тривалих відключень.

Великий Київ у Google News

підписатися