Київ лише третій, а Київщина пасе задніх у рейтингу найкращих регіонів для бізнесу

Автор: Галина Ворона
14:28 02.02.2021

Київ посів лише третє місце у рейтингу комфортності ведення бізнесу Regional Doing Business — 2020, а столичний регіон взагалі взагалі обійняв одну із останніх сходинок.

Київ лише третій, а Київщина пасе задніх у рейтингу найкращих регіонів для бізнесу

Про це свідчать  результати дослідження Regional Doing Business — 2020, яке оцінює легкість ведення бізнесу в усіх обласних центрах України і проводилось незалежним експертно-аналітичним центром “Офіс ефективного регулювання”   (BRDO – Better Regulation Delivery Office).

За даними аналітиків, найкомфортнішою для ведення бізнесу в 2020 році стала Житомирська область.

До топ-4 рейтингу також увійшли Чернігівщина (2-ге місце), місто Київ (3-тє місце) і Рівненщина (4-те). Вінниччина та Івано-Франківщина набрали однакову кількість балів і поділили 5-те місце рейтингу.

Останні сходинки у рейтингу у Київщини (досліджувалась окремо від столиці), Луганської області (дослідження за містом Сєвєродонецьк), Харківщини, Херсонщини, Хмельниччини та Миколаївщини.

Regional Doing Business — лакмусовий папірець, що вказує органам місцевого самоврядування, на чому треба акцентувати увагу, щоби поліпшити умови для підприємців та залучати інвесторів”, — відзначив виконавчий директор BRDO Олексій Дорогань, 

Рейтинг “Regional Doing Business — 2020” визначається за сумою балів, набраною обласним центром у шести компонентах: започаткування бізнесу, сплата місцевих податків, оформлення земельної ділянки, приєднання до електромереж, одержання дозволів на будівництво та електронні сервіси. Оцінювання проводилося за адаптованою методологією Світового банку на основі опитування українських підприємців, у якому взяли участь 1754 респонденти з 25 областей та міста Києва.

Автори дослідження кажуть, що переможець цьогорічного рейтингу — Житомирська область — має високі бали за компонентами “започаткування бізнесу”, “оформлення земельної ділянки” та “приєднання до електромереж”.

Проте навіть у лідера рейтингу є суттєві прогалини, які потрібно надолужити: Житомир отримав вкрай низький результат за показником “електронні сервіси” на відміну від деяких обласних центрів, що опинилися наприкінці загального списку. 

Серед обласних центрів, у яких значно змінився рейтинг, слід відзначити Запоріжжя (+10 сходинок), Кропивницький (-5 сходинок), Чернівці (+6 сходинок), Херсон (-5 сходинок), Хмельницький (-8 сходинок) та Миколаїв (-11 сходинок).

Рейтинг “Regional Doing Business”, який оцінює легкість ведення бізнесу в усіх обласних центрах України, експерти BRDO розробляють із 2017 року.

Читайте також: Не такий вже й смарт. Київ посів 98 місце в рейтингу розумних міст

Нагадаємо, Київ уперше потрапив до міжнародного рейтингу Global cities.

Великий Київ у Google News

підписатися