Київ і околиці, яких ми не застали – Передмістна слобідка (ФОТО)

Автор: Марія Супрун
16:32 11.06

У мережі з’явилися унікальні фото стародавнього Києва. Зокрема, Передмістної слобідки, яка була спалена німцями в 1943 році. Нині – це Гідропарк. Сучасні алеї Гідропарку прокладені колишніми вулицями Передмістної слобідки.

Київ і околиці, яких ми не застали – Передмістна слобідка (ФОТО)

Світлини опублікував у Facebook-групі “Киевские истории” мешканець столиці Слава Гетман, дідусь якого народився та до війни жив у Передмістній слобідці.

У його сімейному фотоархіві збереглися фото, а також стаття з газети 1974 року про Миколаївський Ланцюговий міст. Видно, як Слобідку затоплювало і жителі плавали на човнах. Так, на фото 1937 рік:

  • Школа (триповерховий будинок з башточками – головне фото)
  • Вулиця Некрасовська: будинок діда (одноповерховий), будинок нікого Шпахова (взимку) і будинок «Олени Молочниці».
  • дідусь з Петром і човном
  • вид на міст і якийсь Володя Войженко, мабуть товариш дідуся

Користувачі дивуються, як же люди переносили ці регулярні підтоплення.

А ось текст зі статті:

«Миколаївський Ланцюговий міст – для тих часів (1853 р.) «один з найбільших у світі». Його було зведено за шість років за проектом англійського інженера Шарля Віньоля і відкрито в 1853 році. Всі металеві частини моста було виготовлено в Англії і на шістнадцяти кораблях перевезено до одного з портів Росії, а звідти на волах доставлено до Києва. Міст тримався на шести «биках», збудованих із білої київської цегли. Модель споруди, як зразок досягнень тогочасного мостобудування, експонувалася на виставці в Сіднемі (поблизу Лондона). У 1912 році по Ланцюговому мосту почав ходити трамвай. У роки громадянської війни Ланцюговій міст було зруйновано».

Читайте також: Світлини старого Києва: Ланцюговий міст, фотографи-шпигуни та листівка з видом на тюрму

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...