Мерія бере участь у розробці законопроєктів (№№ 11458, 11459), які мають посилити відповідальність недоброчесних власників і подолати низку прогалин, що стоять на заваді збереженню історичних об’єктів.
Місту потрібні реальні важелі впливу на недоброчесних власників об’єктів культурної спадщини, котрі знищують чи доводять їх до руйнації, – сказала заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.
Читайте також: На Дмитрівській вчергове горіла історична будівля
Які зміни очікуються?
- Нові правила: Місто планує розробити чіткі правила, які регламентуватимуть всі аспекти збереження історичної забудови, від реставраційних робіт до нових забудов у історичному ареалі.
- Посилення відповідальності: Власники історичних будівель, які їх руйнують або не дбають про їхнє збереження, будуть нести суворішу відповідальність.
- Залучення громадськості: Міська влада планує активніше залучати громадськість до обговорення та прийняття рішень щодо збереження історичної спадщини.
Нові правила дозволять Києву зберегти свою унікальність та привабливість для туристів і інвесторів, переконнана Старостенко:
Збереження історичного образу міста – це не лише обов’язок, а й інвестиція в майбутнє. Аби кричущі випадки руйнування історичної забудови не повторювались, нам потрібні повноваження і чіткі правила, яких мають дотримуватися всі сторони».
Над розробкою законодавства спільно з КМДА працюють профільні асоціації та законотворці.
Раніше “ВК” розповідав, що після знесення історичної садиби на вулиці Кониського близько тисячі людей приходили на мітинг під стіни КМДА.