Київ готується, а в області війни не буде

Автор: Леся Москаленко
19:48 28.01.2022

Чи готується Київська область до ймовірних воєнних дій та чи поінформоване населення про те, що робити у разі надзвичайної ситуації?

Київ готується, а в області війни не буде

Київ давно має мапу укриттів, у столиці проведені і тривають перевірки так званих «приміщень подвійного призначення» для укриття цивільного населення, матеріали про те, що робити киянам у разі тривоги, постійно з’являються у пресі. І загалом алгоритм дій для киян вже більш-менш зрозумілий. Вже зараз варто дізнатися, де знаходиться найближче укриття. Це може бути підвальне приміщення із доступом повітря та кількома виходами, підземний паркінг, або глибока станція метро чи підземний перехід. Згодиться і будь-яке напівпідвальне приміщення, все одно там безпечніше, аніж на вулиці.

Треба сказати, що у багатьох містах, містечках та селах Київської області спеціальних укриттів може узагалі не бути. А підвали житлових будинків далеко не всі годяться для укриття людей навіть на кілька годин. Там може не виявитися системи постачання повітря, або ж запасного виходу. Отже, люди мають отримати спеціальні інструкції, як діяти у разі обстрілів. Як дізнаватися, що наближається небезпека, де краще сховатися мешканцям багатоквартирних будинків та приватного сектору, які будуть засоби оповіщення, якщо не стане зв’язку та інтернету?..

укриття бомбосховище

Хто відповідає за інформування населення у Київській області, “ВК” запитав у Олега Стоволоса, заступника начальника управління організації заходів цивільного захисту головного управління ДСНС України у Києві. Олег пояснив, що інформування в Київській області повністю покладене на обласну державну адміністрацію (КОДА) та районні адміністрації.

“ВК” провів власне невелике опитування серед мешканців області щодо того, чи відбувається інформування населення і в який спосіб. Ми отримали зворотній зв’язок від мешканців Української ОТГ, Козинської ОТГ, Білогородської ОТГ, Фодосівської ОТГ, Боярської ОТГ, Білої Церкви, Вишгорода, Ірпеня, Гостомеля, Бучі.

Відповідь однакова – ніхто не чув ні про яке інформування, люди не розуміють, як їм діяти у разі небезпеки, до кого звертатися, якими каналами  комунікацій користуватися і хто узагалі за все це відповідальний. Місцева влада мовчить, інформацію можна отримати хіба що на ресурсах місцевих ТРО  (батальйони територіальної оборони).

«Зараз в Обухові почалася перевірка підвалів, які можна використовувати, як укриття, бо спеціальних бомбосховищ у місті немає, – розповідає Руслан Трегуб, ветеран, інструктор Обухівського батальйону територіальної оборони. – Намагалися перевіряти, як працює сирена, але вона стоїть в такому місці, що обмаль людей можуть її почути. Люди сподіваються отримати інформацію із новин, Інтернету, але у разі тривоги, швидше за все, не буде інтернету, зв’язку і телевізора. Лишається хіба що FM-радіо. Окрім перевірки підвалів, я не чув, щоб щось робилося в Обухові. Та я хочу сказати, що паніка і страх – наші найбільші вороги. У нас пів-мільйона ЗСУ, плюс добровольці та ветерани.  Згідно із опитуваннями, 35% українців сказали, що зразу візьмуть зброю до рук. Ті, хто готові це зробити, можуть підписати контракт резервіста з ТРО, тоді, у разі повномасштабного нападу, вони отримають зброю. Цивільне населення, яке не готове брати зброю, повинне розробити для себе найбільш підходящий алгоритм дій. І я дуже раджу зараз пройти курси виживання, долікарської допомоги, якщо ви ще цього не зробили. Ми зараз проводимо заходи для цивільного населення Обухівського району. Вчимо, як поводитися у надзвичайних ситуаціях, проводимо практичні заняття із надання першої допомоги, розповідаємо про тривожний рюкзачок і чи справді він потрібен кожному».

Руслан Трегуб також додав, що нещодавно він з колегами-депутатами подали заяву до міськради Обухова із вимогою, щоб місцева влада нарешті розпочала інформування населення Обухівської ОТГ.

Читайте також: 20 хвилин, щоб сховатися. Які сховища та укриття готові приймати киян у разі повітряної атаки 

Нагадаємо, дізнатися і перевірити, які укриття є біля вашого дому або роботи, краще заздалегідь. Побачити адреси найближчих укриттів можна на спеціальній мапі на сайті КМДА. Мапа тут. Також можна телефонувати на гарячу лінію за номером 1551.

Великий Київ у Google News

підписатися