Фотографіями поділився Стефан Машкевич.
Нагадаємо, що чимало істориків вважають вересень 1941 року одним з найстрашніших етапів Другої світової війни та називають той час не інакше, як м’ясорубкою «Київського котла». 25 серпня німці почали наступ у південному напрямку в бік Ніжина й Конотопа. У майже двотижневих боях вони зуміли відтіснити залишки нечисленних радянських сухопутних частин (танкові частини дислокувалися біля Києва) за Десну.
1-ша танкова група і 17-та армія ворога зламали опір нечисленних радянських частин і вже 16 вересня поблизу Лохвиці на Полтавщині остаточно замкнули кільце оточення. Таким чином, утворився найбільший «котел» Другої світової війни. Для порівняння: під Сталінградом радянськими військами було оточено німецьке угруповання в кількості 330 тисяч чоловік, тобто втричі менше.
Сталін віддав нарешті наказ залишити місто, заздалегідь висадивши в повітря мости через Дніпро і знищивши плавзасоби. 19 вересня майже всі частини Південно- Західного фронту, здійснивши вибухи дніпровських мостів радіокерованими фугасами, переправилися в Дарницю.
До слова, можна побачити унікальні кадри Києва 1950 року: звичні місця просто не пізнати (ФОТО).