“Київ 2014. Повернення”: до 10-ї річниці Революції Гідності у Києві відкрилась виставка із світлинами Майдану

Автор: Галина Ворона
13:36 20.02

До 10-ї річниці Революції Гідності у Києві відкрилась виставка “Київ 2014. Повернення”. На ній представлені світлини з Майдану бельгійця Джима Сюмкая, який фіксував події Революції Гідності в столиці України. Світлини у символічній чорно-білій палітрі передають атмосферу спротиву та боротьби за свободу.

“Київ 2014. Повернення”: до 10-ї річниці Революції Гідності у Києві відкрилась виставка із світлинами Майдану
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє Музей Майдану.

Десять років тому, у розпал Майдану, бельгійський фотограф спеціально приїхав до української столиці фіксувати на плівці найбільший протест і його учасників.

Свої світлини Джим Сюмкай передав до архіву Музею Майдану. Близько сорока із них усі охочі можуть побачити на Контрактовій площі Києва до 21 квітня.

В об’єктив фотографа потрапили учасники Революції Гідності, побут мітингувальників, деталі життя наметового містечка та трагічні моменти прощання з Героями Небесної Сотні.

Обличчя та очі тих, хто вистояв на Майдані десять років тому, тримають Україну у фокусі уваги. Ці світлини представлять і в Європарламенті у Брюсселі.

Усі охочі можуть побачити світлини на Контрактовій площі Києва до 21 квітня, згодом розширений варіант виставки можна буде відвідати у Галереї протестного мистецтва Музею Майдану.

Читайте також: «Після цих подій зрозумів, хто для нас ворог» – азовець розповів, як під час розстрілів на Майдані зрозумів, що треба йти у військо 

Нагадаємо, сьогодні, 20 лютого, в Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні. У цей день під час Революції Гідності на Майдані від рук правоохоронців загинуло найбільше людей, які прийшли висловити свою позицію. Під час подій 18-20 лютого 2014 року  на Майдані Незалежності загинули 73 активіста та 11 правоохоронців, ще понад 600 осіб були поранені. Найбільше втрат прийшлося саме на 20 лютого, у той день були вбиті 50 протестувальників.

Великий Київ у Google News

підписатися