“Києву потрібні нові дренажні системи для дощових вод”, – Денис Борисенко

18:59 17.10

У Києві злива і черговий потоп. Затоплено вулиці, зупинений рух в ряді районів. Зливова каналізація традиційно не справляється.

“Києву потрібні нові дренажні системи для дощових вод”, – Денис Борисенко

“Києву потрібні нові екологічні системи очищення і утримування дощової води, яка у всьому світі вважається цінністю, а у нас зливається в каналізацію”, – заявив Денис Борисенко, кандидат у депутати Київради від політичної партії «ЗА МАЙБУТНЄ» по 4 округу (Троєщина, Лісовий масив).

Ми постійно чуємо: потрібно ремонтувати зливову каналізацію. Денис Борисенко впевнений, що слід негайно зайнятися проектуванням і реалізацією альтернативних систем затримування та очищення дощової води. Це – біодренажні системи, що локалізовані в районах міста і не залежать від роботи загальноміської зливової каналізації.

Такі рішення були обговорені з архітекторами в офісі Трансформації Троєщини якраз напередодні сьогоднішньої зливи.
Завдання таких систем – збір дощової води і уповільнення швидкості водного потоку, щоб дати можливість воді випаровуватися і вбиратися в ґрунт. Водночас біодренажні системи очищають воду від забруднення.

Зливова каналізація в умовах зміни клімату дає збої, оскільки проектувалася без урахування сучасних кліматичних змін. Сьогодні збільшилася інтенсивність і кількість опадів, що випадають, взимку відбувається швидке танення снігу.

У Києві окремою величезною проблемою став високий вміст забруднюючих речовин у міських стічних водах, це пов’язано з великою кількістю автотранспорту і активним застосуванням хімічних засобів для утримання доріг.
Все це негативно позначається на екосистемі міста.

Потрібна попередня очистка дощової води до її потрапляння в природні водойми, в малі річки Києва, в Дніпро, який і так дуже забруднений.

У Західній Європі широко використовуються природні дренажні системи для дощових вод.
Вони виглядають як спеціально спроектовані оазиси зелених насаджень, так званих “дощових садів”, канавок, кюветів, зелених дахів. Біодренажні системи покращують дизайн районів, створюють додатковий зелений простір, підвищують якість повітря.

Учасник ініціативної групи Трансформації Троєщини, архітектор Ганна В’язовська, яка займається водними рішеннями для міського середовища, стверджує, що впровадження біодренажних систем поліпшить стан наших водойм, ґрунту, і, в цілому, міської екосистеми.

Денис Борисенко у складі нової Київради ініціює використання нових урбаністичних технологій для Києва. Троєщина та Лісовий масив повинні стати пілотними районами для впровадження сучасних рішень.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...