Києву і області обіцяють по дню без відключень світла – подробиці

Автор: Галина Ворона
17:46 07.02.2023

По всій Україні, починаючи з 8 лютого, будуть змінені ліміти споживання. По кожній області в один із днів протягом двох тижнів не буде обмежень, а в інші дні можливі зміни у звичних графіках відключень. Це необхідно для того, щоб були проведені вимірювання фактичного споживання в кожній області.

Києву і області обіцяють по дню без відключень світла – подробиці
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє “Укренерго”.

Як це відбуватиметься

Почергово у кожній області на один день повністю будуть зняті обмеження споживання. Оскільки в енергосистемі дефіцит потужності, спричинений російськими атаками, одночасно в областях, де не проводяться виміри в конкретний день, ліміти споживання можуть бути дещо знижені.

Для чого потрібні виміри

Таке дослідження дозволяє визначити, скільки саме зараз споживає кожна область за умови нормальної роботи енергосистеми. Вимірювання дадуть можливість враховувати при встановлені лімітів релокацію підприємств, міграцію населення, фактичні зміни в загальному рівні й структурі споживання.

На що вплинуть результати вимірів

Отримані результати, які враховуватимуть зміни у кількості населення та у розміщенні підприємств, дозволять енергетикам скоригувати обсяги лімітів для кожної області і забезпечити більш рівномірний розподіл наявної в системі потужності по регіонах.

У разі відсутності масованих атак на енергетичну інфраструктуру режимні виміри на Київщині відбудуться 10 лютого, у Києві – 17 лютого.

Енергетики наголосили, що у випадку повторення росією масованих ракетних обстрілів по енергетичній інфраструктурі та, як наслідок, виникнення значного дефіциту доступної потужності в енергосистемі України, режимні виміри перенесуть до стабілізації ситуації.

Читайте також: Ризик аварій збільшується: споживачів просять економити електроенергію

Нагадаємо, в Україні досі спостерігається дефіцит електроенергії.

Великий Київ у Google News

підписатися