Києво-Печерська Лавра під час війни: що працює, а що ні

Автор: Марія Супрун
15:40 12.05.2022

Для пересічної людини Лавра – це натовпи туристів і паломників, екскурсійні автобуси, коловороти біля кіосків з сувенірами, кавою і морозивом. Це – Велика Лаврська дзвіниця, з якої можна оглянути Київ і  всю Києво-Печерську лавру, це лаврський оглядовий майданчик, звідки відкриваються величні краєвиди Лівобережжя, це найкращі київські музеї та виставки. А для вірян Лавра – одна з найбільших у світі християнських святинь. Втім, зараз, під час війни, тут багато чого не так.

Києво-Печерська Лавра під час війни: що працює, а що ні
оренда квартири Київ

Наразі, під час воєнного стану, територія Верхньої Лаври, де розташований Києво-Печерський історико-культурний заповідник з його музеями та Великою лаврською дзвіницею – закриті для відвідування за розпорядженням міської влади, пише Укрінформ.

Крім того, біля тисячолітніх лаврських мурів чергують поліція і Тероборона.

Із атрибутів довоєнного життя – продуктові кіоски, біля них – нечисленні перехожі, п’ють каву священики, які щойно відслужили службу. Невелика церковка, розташована поряд, неподалік проїжджої Лаврської вулиці – протягом усієї служби церковний спів і проповідь священника, посилені гучномовцями, чутні далеко навкруги. 

Так, Нижня Лавра відкрита для відвідування. Відкриті для екскурсантів і Ближні та Дальні лаврські печери, але – тільки до 15:30. Спочатку це було пов’язано з тотальною комендантською годиною в Києві та поки так і залишилося. Як і ранні вечірні служби у церквах – замість 17-ї години вони досі розпочинаються тут о 15-й.  

До слова, зараз у Лаврі – як і у всьому Києві – благодатний час цвітіння, починається царювання бузку, манять відпочити від «альпінізму» на крутих лаврських вуличках  ажурні лавочки, на кожному кроці відкриті крамнички з десятком найменувань різної здоби з лаврської пекарні, різнокаліберними банками монастирського меду та пакетами з  цілющими травами.

Суцільна благодать, але якщо «забути», що тут, у самому серці ще недавно обложеного ворогом Києва, розташувався монастир УПЦ московського патріархату – того самого, що «благословляет русское оружие»…

Нагадаємо, сьогодні, 12 травня, у Києво-Печерській лаврі розпочалося засідання священного Синоду Української православної церкви Московського патріархату (РПЦ в Україні). Ключовим питанням засідання має стати тема «незалежності» УПЦ МП від Москви.

Великий Київ у Google News

підписатися