Про це повідомляє директор НДО «Бюро інвестиційних програм» Олександр Бондаренко, випускник НаУКМА.
Попередньо під приміщення обрали п’ятиповерховий навчальний корпус на вулиці Глазунова, 2/4, що на Печерську.
На відновлення будівлі та інфраструктури, за попередніми оцінками, буде потрібно приблизно 50 мільйонів гривень.
Після реновації територія може вмістити близько 40 компаній-резидентів та коворкінг для студентів.
У «Могилянці» зазначають, що зараз активно інтегруватися в проєкт зможуть три факультети: ІТ, економічний і правничий.
Читайте також: Студенти-медики запустили флешмоб: агітують вакцинуватися
Проєкт окупатиметься коштом орендних платежів резидентів і додаткових сервісів. За розрахунками, окупність інвестицій може складати сім-вісім років.
Бондаренко орієнтується на приклад технопарку ITU ARI Teknokent при Стамбульському технічному університеті. Структура доходів стамбульського технопарку така: приблизно 50-60% становить оренда. При цьому орендні ставки тут значно нижчі, ніж у звичайних офісних центрах. Якщо середні ставки оренди офісу в Стамбулі становить 30-40 доларів за м², то в технопарку це 15-20 доларів.
Ще 30-40% заробляють на супутніх сервісах: харчування резидентів, паркування, кейтеринг, послуги перекладу, оренда конференц-залів тощо. Також технопарк має можливість отримувати прибуток від успішних стартапів, у які свого часу інвестував, що може скласти ще 10-15% доходів.
Нагадаємо, раніше ми писали, що у Києві з’явиться науково-технологічний парк “Академ.Сіті”, мета якого – підсилити роль науки та технологій у розвитку міста. Інноваційний парк реалізується на прикладі найуспішнішого в Німеччині проєкту “Адлерсхоф”.