Киянин сфотографував комету Leonard, яка зараз пролітає повз Землю

Автор: Марія Супрун
12:14 05.12.2021

Киянин Сергій Хоменко сфотографував комету Leonard, яка зараз пролітає повз Землю.

Киянин сфотографував комету Leonard, яка зараз пролітає повз Землю Фото: Sergiy Khomenko

Фото він опублікував на своїй сторінці у Facebook.

Це фото отримане сьогодні вночі посеред поля в 18 кілометрах на південь від Умані в дуже складних погодних умовах о 5-й годині 44 хвилин… Це було незабутньо. Виловити серед всього того лайна, що творилося в цю ніч в небі України, маленьке півторагодинне вікно безхмар’я в Черкаській області на межі з Вінничиною і Кіровоградщиною, і щоб воно співпало з моментом зближення комети із кулястим зоряним скупченням М3 – це реально щось. Тож, комета C/2021 A1 (Leonard) від нас не втекла. Хоча, до речі, була дуже шустра“, – написав Сергій Хоменко.

А ось так ця комета рухалась впродовж двох годин:

Як розповів Антон Сененко, комету C/2021 A1 Leonard було відкрито лише 3 січня 2021 року, а вже зараз її можна пробувати шукати на небосхилі. Звісно, вона не буде настільки ж яскравою, як на фото, але побачити її цілком реально.

За оцінками фахівців Лабораторії реактивного руху NASA комета пройде на мінімальній відстані від Землі 12 грудня о 13 год 54 хв за Всесвітнім часом (UTC). Ця відстань — 34 902 292 км — буде абсолютно безпечною для нашої планети. Приблизно в ці дні (12—15 грудня) комета Леонарда досягне максимальної яскравості.

Де саме її шукати, а головне – коли – читайте тут.

Зверніть увагу: якщо Ви зараз не знайдете часу поглянути на комету Леонарда, не засмучуйтеся: вона повернеться до Землі за 80 тисяч років. Ще випаде нагода“, – пошуткував Сененко.

Нагадаємо, з’явилися свіжі світлини Києва та Дніпра з космосу.

Великий Київ у Google News

підписатися