Киянин на фронті: дива трапляються завдяки відданим людям

Автор: Оксана Тупальська
20:22 06.12.2022

Боєць Київської ТРО Мирослав Откович служить на Східному напрямку. Він був учасником наступальної операції під час звільнення Харківщини, а тепер його батальйон отримав нові завдання на Донецьких рубежах.

Киянин на фронті: дива трапляються завдяки відданим людям
оренда квартири Київ

Військовий розповів про чудо, вчинене через просту людину для його побратимів:

«Дзвінок, піднімаю слухавку: “вітаю, це журналіст британського агентства новин «Ройтерз» Віталій Гнідий. Здається ваш дрон знайшли в селі Питомник”. Я трохи спантеличений, як, хто і чому «Ройтерз»?.. Анатолій Колесник (на фото з дроном в руках), сапер ДСНС України в Харківській області. Зараз він розміновує визволені території на північ від Харкова. Роботи багато, рашисти замінували все що могли. Досвідчені сапери знають, що розтяжки бувають на різній висоті. Так він і натрапив на дрон. Пташка зависла на кущах поміж позиціями рашистів, там де вкопаними стояли ворожі танки».

Мирослав разом зі 130 батальйоном Київської тероборони стояв у селі Питомник. Запускали дрон, щоб відслідковувати позиції окупантів. І там його і втратили у вітті дерев, разом з відзнятим відео.

«Після аналізу даних, відзнятих дроном, Анатолій підтвердив свої здогадки – дрон втратили наші. Навів довідки, пробив по базі поліції номери авто і визначив власників. Київське ТРО. Далі дізнався в чиїй зоні відповідальності було село і звернувся за допомогою до знайомих журналістів. Фантастика? Ні, просто кожен фахово зробив свою роботу. Вчинив чесно і порядно. Пташки справні і повертаються на службу, знову наводити артилерію на позиції окупантів», – ділиться Мирослав.

Та додає, що сапер Анатолій Колесник вже встиг знайти два дрони та обидва повернув у підрозділи ЗСУ. А дрон разом зі 130-им батальйоном Київської ТРО поїхав обороняти Донецькі рубежі.

Нагадаємо, на фронті воює дрон з “диво-пташкою” Марії Примаченко. А зірка «Зоряних війн» допоміг придбати 500 дронів для України. Дрони для ЗСУ виготовляють у столиці студенти та викладачі Київської політехніки.

Великий Київ у Google News

підписатися