Кияни закликають захистити 137 га заповідника «Лиса Гора» з історико-культурною пам’яткою

Автор: Любава Лисичкіна
19:38 25.09.2023

Мова йде про встановлення мораторію на передачу земель парку «Лиса гора» та прилеглих ділянок до проведення аудиту та визначення меж заповіднику. А також, про надання дозволу на розробку проекту землеустрою із встановлення меж заповідної території з урахуванням даних проведеного аудиту.

Кияни закликають захистити 137 га заповідника «Лиса Гора» з історико-культурною пам’яткою

Про це ідеться в петиції №12540.

Минулого року заповідна територія Регіонального ландшафтного парку «Лиса Гора»   розглядалось, як місце створення Національного військового меморіального кладовища. Ця історія визвала значний резонанс в суспільстві, і тому цей процес був зупинений. Але цей спротив викрив існуючу проблематику парку «Лиса гора», вважає автор петиції.

За його словами, урочище, яке сьогодні водночас є об’єктом природно-заповідного фонду та пам’яткоохоронною територією, виявилось зовсім незахищеним, а частина його земель  не має визначеного статусу. З 2002 року НІАМ «Київська фортеця» сьогодні фактично опікується лише 118 із 137 гектарів РЛП «Лиса Гора», які були передані Музею та на яких розташовано пам’ятку містобудування національного значення «Лисогірський форт» Київської фортеці. До передачі більшої частини Урочища Музею, жодні дії щодо юридичного впорядкування функціонування та захисту РЛП не вчинялись. Інші 19 гектар РЛП «Лиса Гора», які не були передані Музею, місто не захищає.

Автор петиції стверджує, що станом на 2023 рік території, що не увійшли у межі земельної ділянки переданої у користування Музею, були частково протиправно забудовані, передані у власність різним власникам, системно засмічувались та ін., тому встановити ту площу об’єкту природо-заповідного фонду України РЛП «Лиса гора», яка була протиправно відчужена/забудована, на сьогодні силами Музею та громадськості неможливо. Якби своєчасно було розроблено і затверджено положення про РЛП площею 137,1 га – така забудова була б неможлива, наголошує киянин.

 Таким чином, автор звернення наголоушує на тому, що сьогодні об’єкт ПЗФ та історико-культурна пам’ятка постійно перебуває в небезпеці незаконної забудови (часткової або повної). Тож КМДА варто звернути на це увагу. Зокрема, провести аудит щодо використання території РЛП «Лиса гора».

 У зверненні зазначається, що воно, як і всі заходи щодо захисту РЛП «Лиса Гора» є продуктом командної роботи, зокрема, активістів, громадських діячів, екологів, природо охоронців, громадських та релігійних організацій.

Нагадаємо,  “ВК” писав про те, чому на Лисій Горі не можна будувати військове кладовище та що необхідно знати тим, хто ніколи не був на цій горі.

Великий Київ у Google News

підписатися