Відповідну петицію зареєстровано на сайті Київської міської ради.
Автор петиції – Вікторія Володимирівна Єричева.
Як пояснює авторка звернення, ідея зображення Архангела Михаїла на фоні синього щита в гербі Києва належить Катерині ІІ.
«Необхідно прибрати символ, який нам дала московитка Катерина ІІ в 1782 р. Це на часі, бо зараз ми повертаємо собі своє, споконвічне! Ми, громадяни та мешканці столиці, звертаємося до мера Києва з пропозицією прибрати з Майдану Незалежності статую чорного Архангела Михаїла. Ідея зображення Архангела Михаїла на фоні синього щита у гербі нашого міста належить Катерині ІІ (1782 р.), за якої Україна була невільним, кріпацьким додатком до московської імперії – і це повністю протирічить духу України її історичному значенню» – йдеться в петиції.
Натомість ініціатори закликають столичну владу встановити зображення Архангела Гавриїла та Діви Марії. На переконання містян, це буде символізувати духовність і мир та слугуватиме оберегом наших дітей, батьків і рідних, захисників і захисниць від загарбницьких планів ворогів.
Автори петиції навели декілька аргументів на користь заміни пам’ятника:
- Пам’ятник чорному Архангелу Михаїлу з піднятим мечем в образі римського легіонера-завойовника не відповідає духу українського народу і викликає негативні емоції у мешканців міста.
- Київська міська рада рішенням № 57 від 18.04.1995 р. відновила історичний герб тих часів, коли Київ входив до складу Російської імперії – зображення Архангела Михаїла на фоні синього щита. Тобто, за основу було взято герб, затверджений у 1782 р. наказом Катерини ІІ – зображення Архангела Михаїла у короткій туніці, з німбом навколо голови. Якщо говорити про образ Михаїла, як основної складової герба міста, то він туди «потрапив» лише в VII ст., а закріпився у VIII ст., коли Київ входив до складу Російської імперії. Саме такий проросійсько-ерефський слід автори петиції зараз бачать на нинішньому міському гербі.
- Богородиця споконвік була Захисницею України. Її особливо шанували козаки, більшість українських церков — Богородичні. А саме Гавриїл приніс благу звістку і є потужним захисником України. Якщо звернутися до копії Плану Києва 1695 року, який зберігається в Історичному музеї міста, то можна помітити багато храмів на честь Архангела Гавриїла та Діви Марії. Саме Гавриїл вважався покровителем Києва.
Щоб Київрада розглянула цю ініціативу, потрібно, щоб 6 тисяч киян підписати петицію. Наразі петицію підписали лише 82 киян.
Збір підписів триватиме ще 58 днів.