Кияни володіють лише однією з трьох іноземних мов офіційної комунікації в ЄС

Автор: Оксана Тупальська
18:46 16.03.2023

Більшість жителів Києва володіють базовими знаннями англійської мови та можуть стверджувати, що, в принципі, її знають, однак німецька та французька – залишається невідомою практично для всіх. Про це свідчить опитування КМІС проведене на замовлення проекту USAID «Трансформація комунікацій».

Кияни володіють лише однією з трьох іноземних мов офіційної комунікації в ЄС
Світлодіодне освітлення

Англійською на рівні «говорю-читаю-пишу» у столиці володіють 73,6% жителів, німецьку вчили та знають 17%, французьку – 8,8%.

За таких умов Київ є лідером серед регіонів країни за кількістю людей, які можуть пишатися знаннями англійської. У східних регіонах «знаю» можуть сказати 53,4% людей, на півдні 51,6%, в центральних регіонах – 44,8%, на заході – 49,8%.

Поступаються кияни у знаннях польської мови. У великому місті знають її 15,1%, тоді як на західній Україні мову сусіда знають 31,4% громадян.

Оптимістичні показники мають жителі Києва і в рівні мотивації у вивченні іноземних мов. 53% опитаних повідомили, що мають бажання і потребу вчитися. Для порівняння, у західних та центральних регіонах про жагу до вивчення заявили трохи більше як 20% опитаних.

За п’ятибальною системою рівень власних знань більшість киян оцінюють на рівні 4,55, тоді як в інших регіонах показник складає біля 3.

Нагадаємо, дослідники порахували скільки киян перейшли на українську мову після 24 лютого.

Великий Київ у Google News

підписатися