Про це розповів в програмі “КИЇВ.NEWSROOM.ДЕТАЛІ” на телеканалі “Київ” заступник голови КМДА Петро Пантелєєв.
Він зазначив, що на сьогоднішній день 13 з 14 артезіанських свердловин вже переведені на новий реагент. До кінця року планують перевести останню і закінчити роботи на Дніпровській водозабірній станції.
Це означає, що близько третини столиці будуть з безпечної водою.
Крім того, Петро Пантелєєв розповів про роботи з перекладки тепломереж – до першого жовтня вони вже будуть завершені. Він уточнив, що таким чином буде замінено вже близько ста кілометрів труб.
Причому, за словами київського чиновника, на цей раз робиться все за європейськими технологіями.
Наприклад, для гарячої води використовуються полімерні труби.
Ми сподіваємося, що в найближчі 50 років нам більше не знадобиться їх міняти у дворах і на магістралях. І що ще дуже важливо – при цій технології немає теплових втрат, що, врешті-решт, відбивається на собівартості виробництва тепла і на гаманцях споживачів»,
– розповів Петро Пантелєєв.
Втім, щоб уникнути таких аварій, які відбувалися останнім часом, знадобиться ще п’ять років і заміна 150-170 км тепломереж.
Як зараз проходить ремонт тепломереж, можна подивитися на спеціальній карті на сайті КП “Київтеплоенерго”.
Якщо ж говорити про стратегічний розвиток, то тут вже мова піде про інші обсяги. На модернізацію в цілому тепло-енергетичного блоку, куди входять і ТЕЦ з сміттєспалювальним заводом, потрібно близько 1 мільярда євро і 10 років робіт. Під таку програму ми вже залучаємо кошти міжнародних фінансових організацій. Адже тепло-енергетичний комплекс столиці – один з найбільших в Європі”.
Читайте також: Як зекономити на електроенергії 2400 грн на рік