Відповідна петиція №12264 з проханням залишити без змін історичну назву Виноградний провулок з’явилась днями на сайті Київради.
Автор звернення Володимир Шестаков зазначає, що Виноградний провулок виник у середині XIX століття і його назва походить від виноградного саду, насадженого тут у XVIII — першій чверті XIX століття.
За його словами, топонімія назви провулку тісно пов’язана з топонімією історичних назв вулиць провулків місцевості Липки – зокрема, тут розташовані: вулиця Шовковична, вулиця Липська, провулок Липський, Колись була вулиця Виноградна (Богомольця).
Хоча на провулку не зберіглася історична забудова, провулок позначено на картах Києва кінця XIX, початку XX століття, підкреслює дописувач.
![](https://bigkyiv.com.ua/wp-content/uploads/2023/06/img_6476-50.jpg)
Просимо не перейменовувати Виноградний провулок, а залишити його історичну назву. Запропоновану назву на честь Дениса Монастирського доцільно присвоїти новій вулиці або перейменувати вулицю чи провулок, назва яких протирічить чинному законодавству чи не має сталих історичних коренів“, – йдеться петиції.
Водночас на захист прав мешканців провулку Виноградного виступив член Комісії з питань найменувань Київради Тиміш Мартиненко-Кушлянський.
За його словами, загальна процедура перейменувань міських об’єктів (якщо вони не підлягають знеросійщенню) передбачає, що перед подачею пропозиції на ім’я міського голови ініціатор має спершу провести консультацію з мешканцями (тобто поговорити з ними) і спитати їхньої думки: чи підтримують вони зміну назви, чи ні.
Член комісії перейменувань стверджує, що у випадку Виноградного провулку секретаріат Київради “вирішив забити болт на правила”, які сам же перед тим встановив, а ініціатори увічнення пам’яті Дениса Монастирського також вирішили не обтяжувати себе спілкуванням з людьми.
Некрасиво виходить“, – зазначає Тиміш Мартиненко-Кушлянський.
Крім того, він наполягає, що умови голосування у “Києві Цифровому” дискримінують мешканців Виноградного і суттєво обмежують їх у можливості донести свою позицію, адже у голосуванні можуть взяти участь усі громадяни країни, а у провулку всього три будинки, в яких сукупно мешкають до 300 людей.
Саме тому мешканці хочуть поговорити з міською радою про долю назви їхнього провулку. Давайте їм у цьому допоможемо? Щоб було чесно, щоб люди могли донести свою позицію, і щоб у нас був діалог, а не ще одне директивне насадження топонімів на голови киянам”, – додав дописувач.
Читайте також: В Україні з’явилася стипендія імені загиблого в авіакатастрофі Дениса Монастирського
Нагадаємо, у застосунку “Київ Цифровий” до 18 червня триває опитування щодо перейменування ще 3 топонімів міста, серед яких є і провулок Виноградний.