Відповідна петиція №12264 з проханням залишити без змін історичну назву Виноградний провулок з’явилась днями на сайті Київради.
Автор звернення Володимир Шестаков зазначає, що Виноградний провулок виник у середині XIX століття і його назва походить від виноградного саду, насадженого тут у XVIII — першій чверті XIX століття.
За його словами, топонімія назви провулку тісно пов’язана з топонімією історичних назв вулиць провулків місцевості Липки – зокрема, тут розташовані: вулиця Шовковична, вулиця Липська, провулок Липський, Колись була вулиця Виноградна (Богомольця).
Хоча на провулку не зберіглася історична забудова, провулок позначено на картах Києва кінця XIX, початку XX століття, підкреслює дописувач.
Просимо не перейменовувати Виноградний провулок, а залишити його історичну назву. Запропоновану назву на честь Дениса Монастирського доцільно присвоїти новій вулиці або перейменувати вулицю чи провулок, назва яких протирічить чинному законодавству чи не має сталих історичних коренів“, – йдеться петиції.
Водночас на захист прав мешканців провулку Виноградного виступив член Комісії з питань найменувань Київради Тиміш Мартиненко-Кушлянський.
За його словами, загальна процедура перейменувань міських об’єктів (якщо вони не підлягають знеросійщенню) передбачає, що перед подачею пропозиції на ім’я міського голови ініціатор має спершу провести консультацію з мешканцями (тобто поговорити з ними) і спитати їхньої думки: чи підтримують вони зміну назви, чи ні.
Член комісії перейменувань стверджує, що у випадку Виноградного провулку секретаріат Київради “вирішив забити болт на правила”, які сам же перед тим встановив, а ініціатори увічнення пам’яті Дениса Монастирського також вирішили не обтяжувати себе спілкуванням з людьми.
Некрасиво виходить“, – зазначає Тиміш Мартиненко-Кушлянський.
Крім того, він наполягає, що умови голосування у “Києві Цифровому” дискримінують мешканців Виноградного і суттєво обмежують їх у можливості донести свою позицію, адже у голосуванні можуть взяти участь усі громадяни країни, а у провулку всього три будинки, в яких сукупно мешкають до 300 людей.
Саме тому мешканці хочуть поговорити з міською радою про долю назви їхнього провулку. Давайте їм у цьому допоможемо? Щоб було чесно, щоб люди могли донести свою позицію, і щоб у нас був діалог, а не ще одне директивне насадження топонімів на голови киянам”, – додав дописувач.
Читайте також: В Україні з’явилася стипендія імені загиблого в авіакатастрофі Дениса Монастирського
Нагадаємо, у застосунку “Київ Цифровий” до 18 червня триває опитування щодо перейменування ще 3 топонімів міста, серед яких є і провулок Виноградний.