Про це йдеться у відповідній петиції на сайті Київради, автором якої виступила Галина Мерецька.
“Чи замислювалися ви, запускаючи на святах кульки в небо, що це небезпечно та шкідливо для природи? Коли ми відпускаємо гелеву кульку або зв’язку куль (що ще гірше) у небо, то повинні розуміти, що вони не відлітають у космос, якийсь час куля летить повітрям, а потім осідає на землю, на гілки дерев, у водойму, або ще гірше у річку, море, океан“, – пише авторка петиції.
За її словами, гелева кулька може перебувати в повітрі до 14 годин і пролетіти за цей час десятки кілометрів. І де вона опуститися, невідомо.
“А далі яскравий колір приверне увагу тварини, птиці, черепахи, які переплутають кульку з їжею, проковтнуть і помруть з голоду, ставши заручниками заблокованого стравоходу. Ще гірша ситуація, коли кулька потрапляє у воду: залишки повітряних куль, що потрапили до водойму схожі на медуз та інших морських створінь, через що їх споживають у їжу великі морські тварини (наприклад кити) і гинуть. Птахи часто заплутуються у стрічках від куль і гинуть від нездатності літати та добувати собі їжу. У сучасному світі у багатьох країнах та містах вже давно заборонено запускати кульки у небо. Настав час і для мешканців Києва стати усвідомленішими“, – йдеться у петиції.
Авторка додає, що петиція має кілька цілей:
1. Заборонити на адміністративному рівні запускати гелеві кульки або будь-які інші предмети з латексу в небо.
2. Ввести обов’язковий урок екології у школі та в дитячих садках, розповідати про наслідки запусків кульок не тільки дітям, а й їхнім батькам.
Нагадаємо, запуск «китайських ліхтариків» хочуть заборонити – розмір штрафу.