Кияни пропонують перейменувати площу Льва Толстого на честь короля

13:22 27.08.2020

Жителі столиці виступили з ініціативою перейменувати площу Льва Толстого на честь короля Данила Галицького. Відповідна петиція з’явилася на сайті Київради.

Кияни пропонують перейменувати площу Льва Толстого на честь короля

На думку автора документу Миколи Трипольського, площу варто назвати на честь короля Данила Галицького, правління якого ознаменувалося економічним, культурним і політичним підйомом Галицько-Волинського князівства.

“Зараз в Києві, столиці України, яка є спадкоємицею Русі, немає жодного топоніму на честь нашого національного героя Данила Галицького. Натомість одна з центральних площ міста названа на честь письменника, який немає жодного відношення до Києва”, – йдеться в петиції.

Для того щоб Київрада розглянула цю петицію, вона повинна набрати 10 тисяч голосів протягом 90 днів. Наразі ініціативу підтримали лише 72 людини.

Данило Романович (1202 — 1264) — король Русі (1253—1264), правитель Галицько-Волинського князівства (1238—1264). Представник роду Романовичів, гілки Волинських Мономаховичів із династії Рюриковичів. Син володимирського князя Романа Мстиславича. Брав участь у битві на Калці проти монголів, був поранений (1223). Після смерті батька відновив і розбудував Галицько-Волинську державу, створену Романом. У союзі з половцями розбив галицьку боярську опозицію під проводом Ростислава Михайловича та угорсько-польських інтервентів у битві під Ярославом (1245). Зазнав нападу монголів (1241), визнав себе їхнім васалом (1245). Уклав союзи із Римом, Тевтонським орденом, польськими і угорськими правителями. Безуспішно намагався утворити європейську антимонгольську коаліцію. Сподіваючись на допомогу західних союзників прийняв від папи Іннокентія IV королівську корону та католицьких кліриків (1253). Як союзник угорців брав участь у війні за австрійську спадщину (1252—1253). Сприяв розвитку міст: збудував Холм, Львів, Крем’янець, Данилів, Стіжок, відновив Дорогочин. Час його правління — доба найбільшого економічно-культурного піднесення та політичного посилення Галицько-Волинської держави. Помер у Холмі.

Читайте також: Де в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж

Як повідомлялося раніше, кияни запропонували перейменувати кілька вулиць на честь видатного українського вченого Бориса Патона, який помер 19 серпня. Аж три відповідних петиції з’явилися на сайті Київради.

Великий Київ у Google News

підписатися