На думку автора документу Миколи Трипольського, площу варто назвати на честь короля Данила Галицького, правління якого ознаменувалося економічним, культурним і політичним підйомом Галицько-Волинського князівства.
“Зараз в Києві, столиці України, яка є спадкоємицею Русі, немає жодного топоніму на честь нашого національного героя Данила Галицького. Натомість одна з центральних площ міста названа на честь письменника, який немає жодного відношення до Києва”, – йдеться в петиції.
Для того щоб Київрада розглянула цю петицію, вона повинна набрати 10 тисяч голосів протягом 90 днів. Наразі ініціативу підтримали лише 72 людини.
Данило Романович (1202 — 1264) — король Русі (1253—1264), правитель Галицько-Волинського князівства (1238—1264). Представник роду Романовичів, гілки Волинських Мономаховичів із династії Рюриковичів. Син володимирського князя Романа Мстиславича. Брав участь у битві на Калці проти монголів, був поранений (1223). Після смерті батька відновив і розбудував Галицько-Волинську державу, створену Романом. У союзі з половцями розбив галицьку боярську опозицію під проводом Ростислава Михайловича та угорсько-польських інтервентів у битві під Ярославом (1245). Зазнав нападу монголів (1241), визнав себе їхнім васалом (1245). Уклав союзи із Римом, Тевтонським орденом, польськими і угорськими правителями. Безуспішно намагався утворити європейську антимонгольську коаліцію. Сподіваючись на допомогу західних союзників прийняв від папи Іннокентія IV королівську корону та католицьких кліриків (1253). Як союзник угорців брав участь у війні за австрійську спадщину (1252—1253). Сприяв розвитку міст: збудував Холм, Львів, Крем’янець, Данилів, Стіжок, відновив Дорогочин. Час його правління — доба найбільшого економічно-культурного піднесення та політичного посилення Галицько-Волинської держави. Помер у Холмі.
Читайте також: Де в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж
Як повідомлялося раніше, кияни запропонували перейменувати кілька вулиць на честь видатного українського вченого Бориса Патона, який помер 19 серпня. Аж три відповідних петиції з’явилися на сайті Київради.