Ця переправа через Дніпро вже понад рік, як закрита для руху приватного транспорту з міркувань безпеки під час воєнного стану.
У соцмережах час від часу з’являються дописи «інстадів» і блогерів різного штибу, які вихваляються правом вільно пересуватися на авто Південним мостом. Так, у травні цього року у скандал потрапив співак Віктор Павлік з дружиною Катериною Реп’яховою, які показали спецперепустку на відео в мережі, проїжджаючи «забороненою» переправою.
А нещодавно київська блогерка Анна Краснова опублікувала в Instagram ролик про нічну поїздку Південним мостом зі своїм супутником, який нібито має відповідний дозвіл. Не дивно, що користувачі соцмереж почали ставити запитання про сенс комендантської години, коли спецперепустку можна «дістати» або «купити».
Начальник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко заявив, що йому «зрозуміла обурлива реакція суспільства на відео в соціальних мережах, де хтось роз’їжджає під час комендантської години». Він назвав це порушенням і заявив, що в кожному окремому випадку потрібно розбиратися.
Попко пояснив, хто має право проїзду Південним мостом і повідомив, що поліція лише за останні декілька місяців вилучила понад півтори тисячі перепусток, що дозволяють пересуватися у нічні години.
«Київ продовжує жити в умовах воєнного стану. І впроваджені заходи — такі як комендантська година чи заборона проїзду Південним мостом залишають важливими обмеженнями задля безпекової ситуації в столиці. Переважна більшість киян сумлінно і відповідально дотримується встановлених правил», — написав Попко у своєму Telegram-каналі.
Глава КМВА пояснив деякі правові нюанси обмежень, зокрема:
- Перепустка на комендантську годину не дає право проїзду через Південний міст. Ні вдень, ні вночі. Право проїзду мають виключно військовослужбовці та інші представники сил оборони; транспорт, який забезпечує життєдіяльність міста; великовантажні автомобілі;
- Перепустки на комендантську годину видаються чітко на конкретне авто і конкретного водія/водіїв. В цьому документі зазначено марку, колір, номера машини, дані водія який має право кермувати, кому належить це авто та хто видав перепустку. Кожна перепустка має захист і свій унікальний номер;
- Видавати перепустки на комендантську годину по Києву та області має право: Київська міська військова адміністрація, Київська обласна військова адміністрація, КМДА, військова служба правопорядку. Тому в кожному окремому порушенні треба чітко з’ясувати — чи була перепустка, чи була вона легальною, а якщо «так» — то хто і на яких підставах її видав. Дані в перепустці всі чітко вказані.
«Контроль за дотриманням правил використання цих перепусток здійснюється поліцією на дорогах або на блокпостах. Нелегальні перепустки, або використані із порушеннями — вилучаються», — зазначив Попко.
Нагадаємо, відповідно до рішення Ради оборони міста Києва заклади громадського харчування можуть працювати лише до 23:00. На початку вересня поліція Еиєва повідомляла, що протягом доби 4 вересня правоохоронці перевірили 353 заклади харчування у Києві, яким з початку осені дозволили працювати довше і казали, що порушень не виявили.