Про це на своїй сторінці у Фейсбуку написала користувачка Катерина Полянська.
“На Пейзажну алею зайшла група варварів з косилками. Не можу зрозуміти навіщо косити траву на схилах в парку. Щоб все всохло до вересня місяця? Це боротьба з чим?” – написала жінка.
У коментарях люди підтримали Катерину Полянську, їм теж не подобається таке ставлення до зелених насаджень.
До слова, генеральний директор Київзеленбуду Олексій Король, у свій час пояснював, що косіння розвиває кореневу систему газону, запобігає ерозії ґрунту та проникненню бур’янів. А ще — потрібне, щоб позбавитися кліщів, які полюбляють сидіти у високій траві.
Газони з високою травою, нагадав Король, можна облаштовувати лише у безлюдних місцях: вздовж доріг, транспортних розвʼязок, десь у віддалених куточках парків. У таких травах точно заведуться кліщі, бджоли, джмелі, а це небезпечно для дітей і собак. Якщо у високу траву кияни накидають сміття, прибрати його буде досить важко. А якщо таку траву пригнуть посиденьками, то вона доволі довго потім випрямлятиметься.
Головний по газонах Києва визнає: без дощів та системного автоматичного поливу газон втрачає декоративність. Усі трави потребують води. Комунальники обіцяли розглянути можливість поступового переходу на газони іншого типу, так звані мавританські, створені з суміші деяких видів багаторічних та однорічних злаків із квітковими рослинам.
Нагадаємо, яким має бути газон в місті, пояснила біологиня, наукова блогерка Дар’я Озерна.