Додамо, президент України Володимир Зеленський обіцяв установити мораторій на підвищення комунальних послуг під час війни. А енергетичні експерти повідомляли, що лише у березні 2023 року компанія Ріната Ахметова ДТЕК заробила на перепродажу електроенергії 1 мільярд гривень.
Дискусія щодо невдоволення підвищенням цін розгорілася у коментарях під постом заступниці головреда “Главком” Наталії Антонюк, яка також нещодавно отримала платіжку.
“Прийшли нові платіжки. За світло треба платити майже вдвічі більше. Ви бачили нові нарахування?”,- написала вона.
У коментарях кияни, які також в шоку від підвищення вартості електроенергії під час війни, зазначали:
- “Бачили. Та ще радість”;
- “Проголосуйте за блазня ще раз!”;
- “На рахунок ОПы”;
- “просто яхта ахметову и восстановление электростанций и сетей – за наш счёт”;
- “я не розумію, як в країні, де йде війна можуть бути взагалі ком платежі. тим більше підвіщені. тим більше з такою підтримкою”;
- “За червень заплатили майже 1000 грн”;
- “Це при цьому, що мене місяць не було вдома. Тобто за липень доведеться віддати до 1,5-1,7. Це страх”;
- “Боюсь заглядати… У мене ще й херсонські є”.
Однак, були й ті, хто вважає доцільним підвищення вартості тарифів для населення під час війни.
- “вибачте, але ринок не може чекати поки ми поборемо корупцію. А світло всім треба”;
- “Тобто кава подорожачала на заправці вдвічі – норм, шо ж. А світло хай далі буде по 4 євроценти/кіловат, в країні, де вже не всі навіть за 1к євро нетто готові працювати повний день”.
Читайте також: Борги українців за електроенергію будуть вносити в кредитну історію
Як повідомляв “ВК”, з 1 червня в Україні зросла вартість електроенергії: відтепер вона становитиме 2,64 грн/Кв-год. на Урядовому засіданні рішення про підвищення тарифу ухвалили буквально за кілька хвилин – без обговорень, дискусій, альтернативних кроків.
Раніше тариф на електроенергію складав 1,44 грн/кВт-год (при місячному споживанні 250 кіловатів) та 1,68 грн/кВт-год (при споживанні понад 250 кіловатів). Таким чином вартість кіловат-години підвищили майже вдвічі, що суттєво підняло цифри в платіжці за комунальні послуги.
18 серпня президент України Володимир Зеленський підписав закон №2479-IX про мораторій на підвищення тарифів на комунальні послуги впродовж дії воєнного стану в Україні. Але до списку на мораторій електроенергія не увійшла.
Нагадаємо, енергетичні експерти повідомляли: лише у березні 2023 року компанія Ріната Ахметова ДТЕК заробила на перепродажу електроенергії 1 млрд грн. Зроблено це було шляхом створення коаліції з державним “Енергоатомом”. Це стало можливим через “торгівлю повітрям”, коли державний оператор атомних електростанцій на ринку на добу наперед ставив завищену вартість електроенергії. Частина його ресурсу не продавалась і випадала на балансуючий ринок, де цю електроенергію по одній копійці за мегават-годину купувала генерація ДТЕК, а продавала – за ринковою ціною близько в 3000 гривень/МВт·год.
Окрім найбагатшого українця Ахметова, зиск від подорожчання електрики отримають й інші небідні люди держави. На думку журналістів та експертів – це російсько-український бізнесмен Костянтин Григоришин, негромадянин України Ігор Коломойський, бізнесмен Ігор Суркіс, ексрегіоналка Юлія Льовочкіна, Марина Ярославська – ексдружина Олександра Ярославського, Геннадій Боголюбов, ексрегіонали Юрій Бойко й, можливо, навіть нинішня втікачка Оксана Марченко, дружина Віктора Медведчука, який є другом диктатора Путіна. При цьому частина компаній, які володіють українськими обленерго, зареєстровані в офшорі на Кіпрі та в Нідерландах.